W 6 kolejce rozgrywek klasy okręgowej MKS w wyjazdowym spotkaniu zmierzy się z prowadzonym, począwszy od bieżących rozgrywek, przez Jerzego Wijasa Górnikiem 09 Mysłowice.

Były zawodnik Górnika Lędziny (63 mecze i 1 gol w latach 1995-1997) objął drużynę Górnika przed rozpoczęciem obecnych rozgrywek, zastępując Stanisława Gawendę. Jak na razie roszada trenerska w obozie Górnika 09, który słabo prezentował się wiosną ubiegłego sezonu, nie przynosi oczekiwanych rezultatów, bowiem piłkarze popularnej „Kociny” zgromadzili na swoim koncie zaledwie 2 punkty i okupują piętnastą pozycję w tabeli.

MKS, przystąpi do pojedynku jako wicelider tabeli, z nadzieją wywiezienia korzystnego rezultatu z Mysłowic, który byłby niezwykle ważny w kontekście najbliższych trudnych pojedynków z Podlesianką i Unią Kosztowy. Zapewne trudno będzie powtórzyć czerwcowe zwycięskie 5:0, ale każda nawet skromna wygrana, będzie cieszyć. Liczymy na dalszy progres w grze drużyny i coraz to lepszą skuteczność.

Zapraszamy na stadion przy ul. Gwarków 13 w Mysłowicach.

Spotkanie jako arbiter główny poprowadzi Pan Tytus Skowronek (Podokręg Bytom).

Drużyny młodzieżowe zagrają w następujących terminach:

Młodziki (sobota, 12.09.): GOSiR Chełm Śl. – MKS (godz. 10.00),

Trampkarze (niedziela, 13.09.): GKS Tychy – MKS (godz. 10.00),

Juniorzy młodsi (niedziela, 13.09.): MKS – Krupiński Suszec (godz. 11.00),

Orliki (poniedziałek, 14.09.): MKS – UKS SPS Wola (godz. 16.00).