Tradycyjnie przedstawiamy rozstrzygnięcia weekendowych spotkań w grupie I. Z Mysłowic relacjonowaliśmy na bieżąco pojedynek Górnika 09 z MKS-em, w którym to zwycięską ekipą okazał się zespół z Lędzin. MKS ponownie objął przodownictwo w tabeli.

Górnik 09 – MKS 0:2 (0:2) Uniejewski 33,41

MKS: Kwiatkowski – Uniejewski, M.Nagi, Bednarek, M.Roszak, Karlik (Ingram 78), Gadaj (Sitek 60), Śliwa, Kapela, N.Nagi (Józefowicz 73), Stworzyjan (Hudy 90).

Rezerwa: Pieczonka – Sitek, Nowrocki, Józefowicz, Domżał, Hudy, Ingram.

Górnik 09: Bogacki – Rotki, Kasprzyk, Dylewski, Kępa, W.Kowalski, M.Kowalski (Marko 46), Golasz (Ryczan 46), Bryk, Bogdański (Malina 65), Gondzik.

żółte kartki: Bogdański, Bryk, Ryczan – Sitek

MKS od początku ostro ruszył do ataku i wywalczył kilka rzutów rożnych;

W 20 minucie z rzutu wolnego nad bramką uderzał Stworzyjan;

Na murawę wdarło się sporo chaosu, a gra jest twarda – nikt nogi nie odstawia;

W barwach MKS-u aktywnie gra Śliwa, odbierając sporo piłek obrońcom Górnika, niewiele jednak z tego wynika jak na razie,

Rajd Stworzyjana i kolejny rzut rożny dla MKS-u, po dośrodkowaniu i sporym zamieszaniu piłka w rękach bramkarza Górnika;

Z rzutu wolnego z 20 m próbował w 30 minucie Uniejewski, ale strzał przeszedł wysoko nad bramką,

Stworzyjan przegrał pojedynek z bramkarzem po szybkiej kontrze i rajdzie Bednarka,

W 33 minucie MKS obejmuje prowadzenie, autorem gola … Uniejewski, który w trakcie kontrataku został wypuszczony w uliczkę i nie zmarnował doskonałej okazji! 1:0 dla MKS-u!

MKS usiłuje pójść za ciosem: po podaniu Gadaja Śliwa z 5m trafia wprost w Bogackiego;

MKS teraz zapędził się w atakach i kontra 3 na 2 Górnika mogła zakończyć się groźnie, ale niecelne podanie w środku gospodarzy znieweczyło ten wysiłek,

MKS kontroluje więc sytuację,  ale jak zawsze …. z nutką nerwowości:)

Drugie trafienie Uniejewskiego, który pięknie wyszedł do dośrodkowania Stworzyjana z rzutu rożnego i głową trafił na 2:0! 41 minuta spotkania.

Koniec pierwszej części spotkania. MKS prowadzi 2:0! Cieszy fakt, że do siatki rywali trafił także kolejny z zawodników, poza Śliwą i Stworzyjanem:)

Zaczynamy drugą połowę, w Górniku dwie zmiany.

MKS na początku drugiej części cofnięty i nastawiony na grę z kontry,

Dobra okazja Stworzyjana i strzał z dystansu Karlika nad bramką, było groźnie pod bramką gospodarzy,

Kolejna szansa MKS-u, po rzucie rożnym Śliwa z 5 m w bramkarza, a dobitka Karlika, delikatnie mówiąc, mocno niecelna,

Józefowicz za N.Nagiego w MKS, także Ingram za kontuzjowanego Karlika.

Zawodnik Górnika wybija piłkę z linii bramkowej po akcji Stworzyjana i strzale Ingrama,

Stworzyjan był bliski zdobycia trzeciego gola, ale nie trafił do pustej bramki po tym jak ograł już Bogackiego. Nie zawsze ma się jednak dzień… ważne, że dziś ciężar zdobywania goli wziął na siebie Uniejewski,

Jeszcze próbował Józefowicz z dystansu,

Koniec spotkania. MKS przywozi 3 cenne punkty z Mysłowic.

Dziękujemy za uwagę i za bieżące informacje Marcinowi:)

Za tydzień w sobotę 19 września o godzinie 16.00, zgodnie z pierwotnym planem, MKS podejmować będzie Podlesiankę Katowice. Wcześniej, bo w środę o 17.00, MKS czeka pucharowe spotkanie w Pawłowicach z rezerwami Pniówka.

W pozostałych spotkaniach 6 kolejki:

Mikołów – Piast 3:3 (0:2) Kies 59k., Prus 70,78 – S.Magiera 14,67, Krzemień 44;

MK Górnik – Sparta przełożony na wniosek MK

Unia Kosztowy – Ogrodnik 5:1 (2:0) Iwan 20,44, Demitraszek 52, Duda 86, Wolny 90 – Szlosarek 90

Sokół – Wyzwolenie 0:2 (0:2) Ściętek 4, Suchowski 16

Podlesianka – Unia Bieruń St. 1:0 (0:0) Niesyto 80

LKS Goczałkowice – LKS Łąka 0:0

Rozwój II – Pogoń 1:1 (0:0) Gielza 73 – Moch 80