W najbliższy weekend sympatyków MKS-u czekają dwa ciekawe spotkania. Pierwsza drużyna już jutro o godzinie 17.00 powalczy o kolejne punkty w pojedynku z beniaminkiem klasy okręgowej – Spartą Katowice, a w niedzielę 31 sierpnia o godzinie 11.00 juniorzy – w meczu inaugurującym sezon 2014/2015 – podejmować będą Piast Bieruń Nowy.

Pojedynek ze Spartą to spora niewiadoma. W ostatnich latach nigdy nie rywalizowaliśmy ze zespołem, którego „domem” jest katowickie boisko „Rapid.” Sparta w minionym sezonie wywalczyła drugie miejsce w katowickiej a klasie (51 pkt, 22 zwycięstwa, 5 porażek) premiowane historycznym awansem do klasy okręgowej. Trenerem zespołu od 2011 r. jest Witold Rzeszutek. Trudno napisać mi coś o kadrze zespołu, gdyż nawet oficjalna strona klubowa Sparty jest bardzo tajemnicza.

W inauguracyjnym meczu sezonu w Imielinie „Spartanie” grali w składzie: Łach Damian – Pożyc Sebastian, Piwczyk Łukasz, Pardo Nicole (55. Wierdak Patryk), Wodniok Artur (Jężak Tomasz 60), Szafraniec Mateusz, Jarosz Maciej (Majerczyk Piotr 55), Wojtynek Maciej, Todorski Łukasz, Kawulka Sebastian, Pawlak Adam (Kukułka Dawid 65), a na ławce rezerwowych zasiedli jeszcze: Wajs Adrian – Wierdak Patryk, Szymik Artur. Porażki 1:7 w Imielinie oraz 0:1 w Łące, a także domowe remisy (po 1:1) ze Zniczem oraz Górnikiem 09 – oto dotychczasowy bilans występów beniaminka w klasie okręgowej.

W barwach MKS-u, po zwycięskim meczu z Piastem, nie ma doniesień o urazach. Pauz kartkowych także brak. Nastroje po czterech kolejnych zwycięstwach dopisują i zespół z nadzieją na kolejne punkty, podejdzie do spotkania ze Spartą.

Spotkanie pierwszej drużyny poprowadzi Paweł Jurga z Sosnowca.

Zapraszam także na niedzielny pojedynek juniorów w grupie II (kategoria A1) prowadzonych przez Podokręg Tychy. Więcej informacji o kadrze zespołu, który w bieżących rozgrywkach poprowadzi trener Wieslaw Szwarocki, postaram się przedstawić w dniu jutrzejszym bądź w niedzielę.