W najbliższą sobotę (25 listopada) o godzinie 11.00 MKS Lędziny pojedynkiem z liderującym KS Decor Bełk zakończy rundę jesienną. Tym samym, grupa II HAIZ IV ligi odrobi zaległości z 7 kolejki rozgrywek, która miała odbyć się 23 września. I choć zdecydowanym faworytem spotkania będą goście (gromadząc do tej pory 30 punktów), to wierzymy iż nasz zespół postawi się liderowi i powiększy swój skromny dorobek punktowy (10 punktów).

Historia spotkań MKS-u z KS Decor Bełk w ostatnich latach jest bardzo obszerna, a spotkania rozgrywane zarówno w klasie okręgowej jak i IV lidze były bardzo ciekawe. W zespole rywali stopniowo zmienia się kadra, ale tacy piłkarze jak Rafał Wybierek, Grzegorz Jasiczek czy Piotr Bysiec (lider klasyfikacji strzelców w bieżącym sezonie – 12 goli) wciąż stanowią o sile drużyny prowadzonej przez Jarosława Kupisa. Drużyny, która po przegranych w czerwcu barażach o awans do III ligi z Gwarkiem Tarnowskie Góry, po raz kolejny walczy o tytuł mistrza w grupie II, co dałoby przepustkę do kolejnych baraży – już w czerwcu 2018 r.

W MKS natomiast umiarkowany optymizm i nadzieja na to, że po zwycięstwie z Wilkami Wilcza, lędzinianie postawią trudne warunki liderowi. Zapowiadana aura na sobotę (ze słońcem i temperaturą ok. 10 stopni) nastraja optymistycznie zarówno co warunków pogodowych, jak i stanu murawy, która powinna do tego czasu przeschnąć.

W obu zespołach brak pauz kartkowych.

Spotkanie poprowadzą: Andrzej Chudy – jako główny, Bartłomiej Lekki, Grzegorz Słysz – asystenci (Zabrze).

Serdecznie zapraszamy na to spotkanie! W ostatnich latach spotkania MKS-u i zespołu z Bełku dostarczały wielu emocji, nie inaczej będzie i tym razem!