Drugie miejsce wywalczyli juniorzy w turnieju piłkarskim rozegranym w Radzionkowie z okazji obchodów 90-lecia istnienia miejscowego klubu. W zawodach zwyciężyli gospodarze.

[singlepic=4880,360,320]

Marcin Majer w pojedynku z rywalami z Gwarka Tarnowskie Góry. Foto: Underek

MKS swoje występy rozpoczął od pojedynku z Gwarkiem Tarnowskie Góry, który zakończył się skromnym zwycięstwem naszej drużny 1:0 (gol Majera – asysta Papacza). Drugim pojedynkiem był mecz z gospodarzami – Ruchem Radzionków, który zapowiadał się jako spotkanie mogące decydować o wygranej w całym turnieju. Już po kilku minutach jednak dwa błędy  w ustawieniu sprawiły, że gospodarze prowadzili 2:0. Gdy arbiter podyktował rzut karny dla gospodarzy, nasi gracze nie wytrzymali, czerwone kartki za protesty otrzymali Sowik i Papacz. Gdy Ruch zdobył z karnego gola na 3:0 nasz zespół… zaczął grać lepiej. MKS za sprawą Mateusza Roszaka zdobył gola na 1:3 i miał okazje na kolejne. Nieskuteczność została jednak srodze ukarana, bowiem Ruch zdobył po szybkich kontrach 4 gole i zwyciężył 7:1. MKS na tak wysoką porażkę z pewnością nie zasłużył… W ostatnim meczu jednak nasi gracze zmobilizowali się i po trafieniu Śliwy (asysta Papacza) ponownie wygrali 1:0, co dało drużynie Piotra Bomby drugie miejsce.

[singlepic=4919,360,320]

Grzegorz Michalski w akcji. Foto: Underek

W innych spotkaniach: Ruch – Gwarek 3:0, Ruch – Stadion 3:1, Gwarek – Stadion 0:3.

Końcowa kolejność:

1. Ruch           3                   9     13-2

2. MKS           3                    6      3-7

3. Stadion     3                      3       4-4

4. Gwarek    3                      0      0-7

MKS grał w składzie: Śliz, Długajczyk, Drozdek, M.Roszak, Michalski, Smolorz, Cuber, B.Papacz, Sowik, Śliwa, G.Kostrzewa, Napieraj, Majer, Kalicki.

Nagrody indywidualne turnieju trafiły do zawodników Ruchu oraz dla bramkarza Stadionu Śląskiego Chorzów.

Zdjęcia z turnieju znajdują się w galerii:)