W sobotę 11.08. o godz. 17 MKS meczem z Piastem Leszczyny rozpocznie sezon 2007/2008. Zespół Piasta to beniaminek, który w poprzednim sezonie zwyciężył w A klasie w okręgu Rybnik. W 30 meczach zgromadził 78 punktów (25 zwycięstw, 3 remisy, 2 porażki). Jest to rywal, z którym MKS dość dawno nie grał na tym samym szczeblu rozgrywek, dlatego zasób informacji o zespole Piasta jest dość skromny.

Drużyna MKS-u przystąpi do meczu podbudowana ostatnimi zwycięstwami w sparingach. Pewne jest, że nie zobaczymy w składzie kontuzjowanych Dendysa oraz Śliwy. W ataku zagra prawdopodobnie Piotrek Bomba, a także któryś z juniorów którzy dobrze spisywali się w sparingach, czyli Napieraj bądź Wyskocki. Partnerem Bomby może być też Sławek Magiera, który wszystko na to wskazuje, że zostanie w klubie. Zagadką pozostaje zestawienie defensywy, nie wiadomo czy zagrają doświadczeni Sopelewski, Bednarek, Gołaś czy może trener postawi na braci Roszaków, czy Arka Bortela. Stosunkowo najmniej problemów będzie z zestawieniem pomocy gdzie powinni zagrać Krzysiu Firlej, Gardawski, Matysek i Samek. Choć to tylko rozważania teoretyczne, decyzja należy do trenera Rozmysłowskiego.

Zapraszamy wszystkich sympatyków w sobotę na mecz.