Przed nami ósma seria spotkań w rozgrywkach 4 ligi grupy II, w której to MKS Lędziny podejmie na własnym boisku lidera, czyli Unię Turza Śląska. Początek meczu zaplanowano na sobotę 24 września na godzinę 11.00. Zespół Unii zgromadził na swoim koncie jak dotąd 18 punktów, zwyciężając sześciokrotnie, przy jednej porażce (z Błyskawicą Drogomyśl 0:1 na inaugurację rozgrywek).

Klub z Turzy Śląskiej powstał w 1924 r, jego barwy czerwono-zielone. Drużyna Unii jeszcze w sezonie 2017/2018 występowała w rozgrywkach III ligi, by później na dwa lata zagościć w klasie okręgowej, do której przystąpiła po sporych zawirowaniach organizacyjnych. W skróconym pandemicznym sezonie turzanie wywalczyli awans do IV ligi,  w której to w ostatnich sezonach zajmowali szóste oraz trzecie miejsce, potwierdzając przynależność do ścisłej czołówki.

Trenerem zespołu gości jest Pan Marek Hanzel, a kierownikiem Pan Zbigniew Adamczyk, natomiast funkcję Prezesa pełni Pan Zenon Rek.

Trener MKS-u Adrian Napierała tak podsumował ostatni przegrany mecz w Jasienicy, trafnie jednocześnie zapowiadając zbliżające się spotkanie z Unią:  Musimy zmienić oblicze naszej drużyny na wyjazdach, bo w meczach u siebie jesteśmy całkiem innym zespołem. W domowych spotkaniach potrafimy nawiązać grę jak równy z równym, z ROW-em, czy w pucharze z drużyną z 3 ligowego poziomu (wygraliśmy z Pniówkiem 3-1), to na wyjazdach gra ofensywna idzie nam ciężko. W tym spotkaniu szczególnie zawiodła gra w ofensywie, a bramkę straciliśmy po rzucie rożnym. Następne spotkanie gramy z liderem u siebie i musimy zagrać na poziomie swoich maksymalnych umiejętności, żeby myśleć o dobrym wyniku.

Czy rozczarowujący w meczach ligowych lędzinianie zdołają spełnić życzenie trenera? Dorobek 6 punktów nie pozwala spać spokojnie tym bardziej, że w ostatniej kolejce zapunktował nie tylko Drzewiarz, ale i Kuźnia. Pocieszenie stanowi fakt, iż na tym etapie rozgrywek brak jeszcze pauz kartkowych, a kadra zespołu pozostaje szeroka i trener dysponuje sporą ilością potencjalnych rozwiązań kadrowych. Na które się zdecyduje przekonamy się w dniu jutrzejszym.

Serdecznie zapraszamy na mecz!