Przedstawiamy krótkie statystyczne podsumowanie występów zespołu Adriana Napierały w grupie I katowickiej ZINA klasy okręgowej. Na pierwszy rzut oka, rundę można zapisać na plus po stronie zespołu, choć patrząc na przebieg kilku spotkań gdzie traciliśmy punkty, zdobycz punktowa mogła być nieco większa. Najistotniejsze jednak, że przed zespołem spokojna przerwa zimowa, którą spędzimy w górnej części tabeli, na szóstym miejscu.

Przesądziła o tym zwłaszcza końcówka rundy,  w której w 5 ostatnich spotkaniach MKS zapisał na swoim koncie 13 punktów. Wcześniej, zdobywanie punktów przychodziło trudniej. Po porażkach z Pogonią i MK Górnik, straciliśmy zwycięstwo w Łące, a następnie przyszły dwa dobre meczu ba boisku faworytów z Podlesia i Mikołowa. I choć przywieźliśmy z nich tylko punkt, to drużyna uwierzyła w to, iż może w lidze postraszyć, także i w ofensywie. Stąd też seria czterech kolejnych zwycięstw i więcej zdobywanych goli (3 w Cielmicach, 6 w Studzienicach, 4 z Wyzwoleniem).

15 jesiennych spotkań MKS-u przyniosło dorobek 25 punktów, za 7 zwycięstw, 4 remisy i 4 porażki, przy bilansie bramkowym 30-19. Lędzinianie zatem zdobywali statystycznie dwie bramki na mecz, tracąc 1,2 gola na mecz.

Na swoim obiekcie MKS wywalczył 14 punktów (4 wygrane, 2 remisy i 1 porażka, bramki 14-7), z kolei z obcych boisk wywiózł 11 punktów (3 wygrane, 2 remisy, 3 porażki, bramki 16-12).

Jesienią trener Napierała dał szansę gry łącznie 21 zawodnikom, z czego żaden nie wystąpił w pełnym wymiarze wszystkich spotkań. Najbliżej tego był Michał Nagi, który pojawił się na boisku 15 razy, ale w 4 meczach na kilka minut przed końcem był zmieniany. 14 pełnych spotkań rozegrał bramkarz Mariusz Kuchta (w meczu z Uranią bronił Dawid Apajewski), tyle samo meczów na swoim koncie mają Dariusz Zygma i Grzegorz Bednarek, który swój rekord występów ligowych w MKS wyśrubował już do 548 spotkań. Swoje ligowe debiuty w MKS odnotowali wychowankowie: Sebastian Czudaj, Beniamin Drążek, którzy dołączyli do wspomnianego Apajewskiego i Łukasza Buchały (ich debiuty przypadły jeszcze na końcówkę poprzednich rozgrywek). Pierwsze ligowe trafienia zapisał na swoim koncie Łukasz Malicki (x2), a także piłkarze pozyskani przed rozpoczęciem sezonu: Dariusz Zygma i Krzysztof Józefus.

Poniżej pełny wykaz występów:

Warto dodać, że Grzegorz Kostrzewa jest także jednym z wiceliderów w klasyfikacji zrzeszającej najlepszych strzelców w grupie I (wraz z Mateuszem Żemłą z LKS Studzienice). Taki wynik osiągnął zaledwie w 11 meczach, w czterech bowiem nie zobaczyliśmy go na boisku.

Strzelcy MKS-u (7 zawodników):

11 – Kostrzewa,

7 – Gardawski,

4 – Zygma,

2 – Malicki, samobójcze (Kałuża – Ogrodnik, Ptaszek – MKS Gornik 09),

1 – Ingram, Józefus Michał Nagi, Nikodem Nagi.

KLASYFIKACJA STRZELCÓW – KLASA OKRĘGOWA GR. I – STAN PO 15 KOLEJKACH

12 goli – Dawid Henisz (Urania Ruda Śląska),

11 – Grzegorz Kostrzewa (MKS Lędziny), Mateusz Żemła (LKS Studzienice)

9 goli – Michał Biernacki (AKS Mikołów), Radosław Kaczmarczyk (Podlesianka),

8 goli – Rafał Wawrzyńczok, Łukasz Todorski (Sparta Katowice), Marcin Rosiński (Podlesianka), Kamil Ochojski (MK Górnik Katowice), Krystian Gut (Wyzwolenie Chorzów),

7 goli – Mateusz Zamojda (AKS Mikołów), Andrzej Sarzała (Sparta Katowice), Mateusz Dreszer, Wojciech Musiolik, Kamil Cisoń  (Pogoń Imielin), Wojciech Janosz (LKS Studzienice), Radosław Rakowski (Iskra Pszczyna), , Bartosz Just (Fortuna Wyry).

 

Kartki MKS-u (13 zawodników):

czerwona:

1 – Krakowiak (za dwie żółte),

żółte:

4 – Pusty,

3 – Kostrzewa, M.Nagi, N.Nagi,

2 – Bednarek, Gardawski, Ingram, Józefus, Krakowiak, M.Majer, N.Nagi, Zygma,

1 – Kuchta.

Runda wiosenna zostanie zainaugurowana w sobotę 16 marca 2019 r. domowym pojedynkiem ze Spartą Katowice.

Zdjęcia pochodzą z ostatniego jesiennego spotkania z Fortuną Wyry (10.11.2018). Foto: Marcin Iciek.