MKS II Lędziny zaliczył udane wejście w B-klasowy sezon. Dobrze znany Lędzinom rywal, Unia Bieruń Stary uległa podopiecznym Kazimierza Rozmysłowskiego aż 1:4 (0:2). Rezerwy MKS kontrolowały mecz i pokazały momentami całkiem ładny dla oka futbol a niektórych goli nie powstydziliby się nawet ekstraklasowi gracze.
Po dość wyrównanych 30 minutach gry zaczęła się zarysowywać przewaga MKS, co wkrótce przełożyło się na gola. Lędzinianie mieli rzut rożny i po serii kiksów z obu stron do bezpańskiej piłki dopadł Dolina i strzelił z bliska na tyle silnie, że bramkarz nie zdołał skutecznie interweniować.

Jeszcze przed przerwą MKS cieszył się z drugiego gola, którego zdobył Kamiński. Dostał on piłkę już w „szesnastce” i po ograniu dwóch rywali strzałem z ostrego kąta znalazł drogę do bramki.
Na drugą połowę MKS wyszedł nie mniej zmotywowany. W 67 minucie lędzińscy zawodnicy kilkakrotnie strzelali na bramkę Unii, jednak po kilku wyblokach to znakomity strzał z dystansu autorstwa Dudy znalazł drogę do bramki.
Przy stanie 0:3 w szeregi naszych rezerw wdało się rozprężenie i po akcji z rzutu rożnego zakończonej ładnym strzałem Piasecki musiał wyciągać piłkę z bramki. Radość i pełna mobilizacja w szeregach gospodarzy trwała… minutę, bo oto Kozok postanowił powalczyć z Dudą i jeszcze wyborniejszym uderzeniem z daleka ustalił wynik meczu.
Eksperyment „powrót rezerw” trzeba uznać za udany. MKS II zagrał przekonujący mecz i być może nawet namiesza w stawce B-klasowiczów. Trudno jednak wyciągać daleko idące wnioski ze spotkania z pogrążoną w kryzysie Unią Bieruń Stary, która dopiero kompletuje skład po wycofaniu drużyny z okręgówki. Unii pozostaje życzyć szybkiego powrotu na właściwy kurs. Obecny trener bierunian, Piotr Gawlik ocenił jednak skład MKS jako „bardzo dobrą – jak na B-klasę – drużynę”.

DSCF7632

Unia Bieruń Stary – MKS II Lędziny 1:4 (0:2)
Olszewski 76 – Dolina 32, Kamiński 44, Duda 67, Kozok 77
Unia: Cygler, Kowal, J. Bobla, Lewko (85′ Ryguła), Duży, Cichy (77′ Pietrowski), Nowak, Józefus, Bednorz, Olszewski, Kiwadowicz
MKS II: Piasecki – Szweda, Dolina, Adamus, Duda (Czudaj), Giza (Nowrocki 67), Kuzak, Sosnowski, Hudy, Kozok (M.Szprengiel 80), Kamiński (Majer 65).
żółte kartki: Bednorz, Olszewski, Bobla – Adamus
Sędziował: Jacek Król.