Zmiany, zmiany, zmiany! Tak pokrótce można scharakteryzować, to co wydarzyło się latem w MKS-ie Lędziny. Jak to zwykle bywa po spadkach, wielu zawodników postanowiło dokonać zmian, poszukać nowego otoczenia i koniecznym było uzupełnienie kadry. Nie ma zmiany na stanowisku trenerskim: prowadzenia zespołu w trudnym okresie podjął się trener Adrian Napierała, który z grupy kilku doświadczonych piłkarzy oraz z grona kilkunastu zawodników młodych, wyłonionych z zespołu rezerw i juniorów (w głównej mierze z Lędzin), będzie się starał zbudować zespół którego celem będzie utrzymanie w klasie okręgowej oraz wprowadzanie młodych zawodników do składu.

Jutrzejszy mecz 1 kolejki ZINA klasy okręgowej ze Spartą rozpocznie się o godzinie 17.00 na boisku przy ul. Alfreda 1 (boisko „Kolejarz”). Mecz poprowadzą: Kamil Budny z Sosnowca (oraz Michał Szreniawa, Patryk Żmija).

A teraz o sprawach kadrowych.

Z kadry ubiegłego sezonu decyzję o pozostaniu w Lędzinach podjęli bramkarz Mariusz Kuchta, a także Kamil Ingram, Grzegorz Bednarek, Grzegorz Kostrzewa, Łukasz Kut czy Łukasz Gardawski.

Cieszy powrót do Lędzin z Pogoni Imielin braci Michała i Nikodema Nagich (rocznik odpowiednio 97 i 95). Jako wolny transfer do Lędzin trafi także pomocnik Dariusz Zygma – rocznik 1989 (ostatnio Cukrownik Chybie), na co dzień związany z Lędzinami zawodowo.

Dariusz Zygma. Foto: Sebastian Janota

W zespole MKS-u zobaczymy także napastnika Tomasza Nowickiego (rocznik 1990), który trafia do MKS-u z Polonii Międzyrzecze jako wolny zawodnik. Warto dodać, że Tomek jest mieszkańcem Lędzin, podobnie jak i obrońca/defensywny pomocnik Krzysztof Józefus, który zagra w Lędzinach po wypożyczeniu z Unii Bieruń Stary.

Tomasz Nowicki. Foto Sebastian Janota.

Krzysztof Józefus. Foto: Sebastian Janota

Do kadry włączono zawodników, którzy pokazywali się już w IV lidze w zeszłym sezonie: Łukasz Malicki, Łukasz Buchała, Grzegorz Krakowiak, Karol Nowrocki, Rafał Sieradzki, Adam Adamus, a także najzdolniejszych juniorów: Beniamin Drążek, Sebastian Czudaj.

Z zespołem pożegnali się definitywnie: Mateusz Śliwa (Pogoń Imielin), Adam Mateja (Niwa Nowa Wieś) oraz Mateusz Roszak (jak dotad wszystko na to wskazuje) , a także cala grupa graczy wypożyczonych na rundę wiosenną, którzy bądź to wrócili do macierzystych klubów, bądź szukają innych klubów, tj. : Dawid Piekielny, Dawid Worek, Robert Kachel, Jakub Rzepa, Patryk Bajor, Daniel Kramarczyk, Jakub Ryłko.

Wszystkim zawodnikom, zwłaszcza naszym wychowankom i tym którzy reprezentowali barwy MKS przez całe lata dziękujemy za wkład, zaangażowanie i godne reprezentowanie barw MKS. Mamy nadzieję, że wszelkie sukcesy, jakie były udziałem pozostaną na lata w pamięci! Życzymy powodzenia w nowych klubach:)!

Aktualna kadra zespołu:

Sezon 2018/2019

Imię i Nazwisko Data ur. Pozycja Poprzedni klub
Mariusz Kuchta 03.01.98r. B Unia Racibórz
Dawid Sitarz 11.05.94r. B MKS Lędziny
Dawid Apajewski 29.12.01r. B JUWe Jaroszowice
       
Krzysztof Jozefus 16.01.00r. O Unia B.St.
Grzegorz Bednarek 14.11.75r. O/P Pogoń Imielin
Dawid Piekielny 18.04.96r. O LKS Jawiszowice
Łukasz Buchała 29.01.01r. O MKS Lędziny
Michał Nagi 01.02.97r. O/P Pogoń Imielin
Grzegorz Krakowiak 23.10.96r. O Unia Kosztowy
Łukasz Gardawski 22.10.91r. P MKS Lędziny
Łukasz Malicki 09.02.94r. P MKS Lędziny
Dariusz Zygma 01.06.89r. P Cukrownik Chybie
Zbigniew Janik 14.05.94r. P MKS Lędziny
Sebastian Rzepa 07.09.93r. P/N Niwa Nowa Wieś
Mateusz Śliwa 22.09.90r. P Pogoń Imielin
Karol Nowrocki 17.02.99r. P MKS Lędziny
Łukasz Kut 06.01.94r. P Podlesianka
Kamil Ingram 01.03.94r. P MKS Lędziny
       
Beniamin Drążek 13.05.02r. N MKS Lędziny
Nikodem Nagi 03.06.95r. N Pogoń Imielin
Grzegorz Kostrzewa 01.12.91r. N JUWe Jaroszowice
Tomasz Nowicki 07.08.90r. N Polonia Międzyrzecze
Marcin Majer 11.07.92r. P/N MKS Lędziny
Bartosz Suszek 13.06.98r. N Unia Turza Śl.
Adam Adamus 10.05.99r. N MKS Lędziny
Rafał Sieradzki 14.11.99r. N MKS Lędziny

Wykaz letnich transferów:

Transfery lato 2018

Z/do klubu Zawodnik
Odeszli Mateusz Roszak (JUWe Jaroszowice), Szymon Kwiatkowski, Artur Giza (JUWe Jaroszowice), Adam Mateja (Niwa Nowa Wieś), Mateusz Śliwa (Pogoń Imielin), Patryk Bajor, Dawid Piekielny, Dawid Worek, Robert Kachel, Jakub Rzepa, Daniel Kramarczyk, Artur Kamiński, Jakub Ryłko (koniec okresu wypożyczenia)
Przybyli Paweł Pusty (GKS Katowice), Tomasz Nowicki (Polonia Międzyrzecze), Nikodem Nagi, Michał Nagi (Pogoń Imielin), Dariusz Zygma (Cukrownik Chybie), Krzysztof Jozefus (Unia B.St.)