Zmiany, zmiany, zmiany! Tak pokrótce można scharakteryzować, to co wydarzyło się latem w MKS-ie Lędziny. Jak to zwykle bywa po spadkach, wielu zawodników postanowiło dokonać zmian, poszukać nowego otoczenia i koniecznym było uzupełnienie kadry. Nie ma zmiany na stanowisku trenerskim: prowadzenia zespołu w trudnym okresie podjął się trener Adrian Napierała, który z grupy kilku doświadczonych piłkarzy oraz z grona kilkunastu zawodników młodych, wyłonionych z zespołu rezerw i juniorów (w głównej mierze z Lędzin), będzie się starał zbudować zespół którego celem będzie utrzymanie w klasie okręgowej oraz wprowadzanie młodych zawodników do składu.

Jutrzejszy mecz 1 kolejki ZINA klasy okręgowej ze Spartą rozpocznie się o godzinie 17.00 na boisku przy ul. Alfreda 1 (boisko „Kolejarz”). Mecz poprowadzą: Kamil Budny z Sosnowca (oraz Michał Szreniawa, Patryk Żmija).

A teraz o sprawach kadrowych.

Z kadry ubiegłego sezonu decyzję o pozostaniu w Lędzinach podjęli bramkarz Mariusz Kuchta, a także Kamil Ingram, Grzegorz Bednarek, Grzegorz Kostrzewa, Łukasz Kut czy Łukasz Gardawski.

Cieszy powrót do Lędzin z Pogoni Imielin braci Michała i Nikodema Nagich (rocznik odpowiednio 97 i 95). Jako wolny transfer do Lędzin trafi także pomocnik Dariusz Zygma – rocznik 1989 (ostatnio Cukrownik Chybie), na co dzień związany z Lędzinami zawodowo.

Dariusz Zygma. Foto: Sebastian Janota

W zespole MKS-u zobaczymy także napastnika Tomasza Nowickiego (rocznik 1990), który trafia do MKS-u z Polonii Międzyrzecze jako wolny zawodnik. Warto dodać, że Tomek jest mieszkańcem Lędzin, podobnie jak i obrońca/defensywny pomocnik Krzysztof Józefus, który zagra w Lędzinach po wypożyczeniu z Unii Bieruń Stary.

Tomasz Nowicki. Foto Sebastian Janota.

Krzysztof Józefus. Foto: Sebastian Janota

Do kadry włączono zawodników, którzy pokazywali się już w IV lidze w zeszłym sezonie: Łukasz Malicki, Łukasz Buchała, Grzegorz Krakowiak, Karol Nowrocki, Rafał Sieradzki, Adam Adamus, a także najzdolniejszych juniorów: Beniamin Drążek, Sebastian Czudaj.

Z zespołem pożegnali się definitywnie: Mateusz Śliwa (Pogoń Imielin), Adam Mateja (Niwa Nowa Wieś) oraz Mateusz Roszak (jak dotad wszystko na to wskazuje) , a także cala grupa graczy wypożyczonych na rundę wiosenną, którzy bądź to wrócili do macierzystych klubów, bądź szukają innych klubów, tj. : Dawid Piekielny, Dawid Worek, Robert Kachel, Jakub Rzepa, Patryk Bajor, Daniel Kramarczyk, Jakub Ryłko.

Wszystkim zawodnikom, zwłaszcza naszym wychowankom i tym którzy reprezentowali barwy MKS przez całe lata dziękujemy za wkład, zaangażowanie i godne reprezentowanie barw MKS. Mamy nadzieję, że wszelkie sukcesy, jakie były udziałem pozostaną na lata w pamięci! Życzymy powodzenia w nowych klubach:)!

Aktualna kadra zespołu:

Sezon 2021/2022

Imię i Nazwisko Data ur. Pozycja Poprzedni klub
Mariusz Kuchta 03.01.98r. B Unia Racibórz
Maciej Popiela 30.01.02r. B MKS Lędziny
Tomasz Hamerla 20.08.98r. B MKS Lędziny
       
Krzysztof Józefus 16.01.00r. O Unia B.St.
Patryk Czudaj 19.11.02r. O MKS Lędziny
Grzegorz Bednarek 14.11.75r. O/P Pogoń Imielin
Dawid Piekielny 18.04.96r. O LKS Jawiszowice
Marek Todorski 06.03.00r. O GKS Katowice
Michał Nagi 01.02.97r. O/P Pogoń Imielin
Mateusz Rozmus 15.11.02r. O MKS Lędziny
       
Jakub Szachnitowski 14.04.04r. P Siódemka Tychy
Mateusz Wójcik 18.04.92r. P/N MRKS Czechowice-Dziedzice
Łukasz Malicki 09.02.94r. P/N MKS Lędziny
Błażej Gierczak 25.09.03r. P MKS Lędziny
Sebastian Krakowiak 23.11.03r. O/P MKS Lędziny
Dariusz Zygma 01.06.89r. P Cukrownik Chybie
Volodymir Varvarynets 23.09.96r. P Polonia Międzyrzecze
Sebastian Rzepa 07.09.93r. P/N Niwa Nowa Wieś
Marek Wasyl 02.05.98r. P LKS Brzeźce-Kryry
Szymon Mielec 31.12.98r. P MKS Lędziny
Mateusz Śliwa 22.09.90r. P Pogoń Imielin
Artur Giza 24.02.99r. P MKS Lędziny
Karol Nowrocki 17.02.99r. P MKS Lędziny
Beniamin Drążek 13.05.02r. P MKS Lędziny
Kamil Ingram 01.03.94r. P MKS Lędziny
Vitalij Miklosh 30.03.96r. P Polonia Międzyrzecze
       
Kacper Spyra 30.09.02r. P/N MKS Lędziny
Grzegorz Kostrzewa 01.12.91r. N JUWe Jaroszowice
Marcin Majer 11.07.92r. P/N MKS Lędziny
Adam Adamus 10.05.99r. N MKS Lędziny

Wykaz letnich transferów:

Transfery lato 2018

Z/do klubu Zawodnik
Odeszli Mateusz Roszak (JUWe Jaroszowice), Szymon Kwiatkowski, Artur Giza (JUWe Jaroszowice), Adam Mateja (Niwa Nowa Wieś), Mateusz Śliwa (Pogoń Imielin), Patryk Bajor, Dawid Piekielny, Dawid Worek, Robert Kachel, Jakub Rzepa, Daniel Kramarczyk, Artur Kamiński, Jakub Ryłko (koniec okresu wypożyczenia)
Przybyli Paweł Pusty (GKS Katowice), Tomasz Nowicki (Polonia Międzyrzecze), Nikodem Nagi, Michał Nagi (Pogoń Imielin), Dariusz Zygma (Cukrownik Chybie), Krzysztof Jozefus (Unia B.St.)