Przed MKS-em Lędziny pierwszy domowy mecz w sezonie 2022/2023. Rywal bez wątpienia bardzo silny, lecz nasza drużyna wyjdzie na murawę z zamiarem zdobycia pierwszych punktów w rozgrywkach. I to najlepiej trzech. Pierwszy gwizdek arbitra zabrzmi w sobotę o godzinie 17.00.

Najpierw krótko o historii. Klub z Ustronia powstał w 1922 r. a nie tak dawno hucznie obchodził 100-lecie istnienia. Jego barwy to żółto-niebiesko-białe. Kuźnia w IV lidze występuje niezmiennie od 6 lat, w ostatnich rozgrywkach zajmując VI miejsce z dorobkiem 50 punktów. W dwóch sezonach poprzedzających piłkarze z Ustronia kończyli rozgrywki na miejscach odpowiednio VII i X. Trenerem zespołu gości od bieżącego sezonu jest Ryszard Kłusek (ur. 1971 r.). Jako trener prowadził następujące drużyny: TS Podbeskidzie II, Beskid Skoczów, Pasjonat Dankowice, Drzewiarz Jasienica, Mrks Czechowice, Góral Żywiec, Flota Świnoujście, Iskra Pszczyna, LKS Czaniec, Wisła Puławy, TJL Petrovice (Czechy), Pogoń Siedlce, Proch Pionki oraz Plon Garbatka.

Zespół najbliższego rywala MKS-u dokonał w letniej przerwie sześciu transferów: do klubu dołączyli Filip Gawlak ze Stali Rzeszów (wcześniej Rekord BB), Błażej Ligocki z tegoż Rekordu, Mateusz Gawlas ze Skry Częstochowa, Mikołaj Wania z Podbeskidzia. Niewątpliwie dwa najciekawsze transfery w Kuźni to przybycie Donovana Ferreiry (z klubu albańskiego) oraz João Pedro Ferreira Da Silva z Tora Dobrzeń Wielki. Dwaj brazylijscy piłkarze ofensywni, obieżyświaci, zwłaszcza drugi z nich, który zresztą zdążył się wpisać na listę strzelców w inauguracyjnym meczu Kuźni zremisowanym 1:1 z Orłem Łękawica. Niewątpliwie, naszych defensorów czeka sporo pracy w sobotnim spotkaniu, a spikera nieuniknione łamanie języka:)

Co przemawia za lędzińskim zespołem?

Na pewno wzmocnienie kadry i jej poszerzenie. Nie tylko mowa o nowym nabytkach, tj. Bartosz Wodnicki, ale też i powroty po kontuzjach i chorobach Kamila Ingrama, Michała Nagiego. Wciąż niedostępny (jeszcze na mecz z Kuźnią i Podbeskidziem II) pozostaje Grzegorz Kostrzewa, który musi odcierpieć karę 3 (łącznie 3+1) spotkań nałożoną jeszcze z mecz w klasie okręgowej z BTS Rekord II.

Czy znaczenie będzie miało także to, iż zespół Kuźni w środę (17.08.) rozegrał mecz pucharowy (ulegając drużynie Tempa Puńców 1:3) i mając tym samym dodatkowe 90 minut w nogach? MKS swoje pucharowe spotkanie rozegra dopiero 30 sierpnia w Kobiórze z Leśnikiem (godzina 17.30). Trener Napierała także zamierza wyciągnąć odpowiednie wnioski z pierwszego spotkania w Raciborzu. Jakie będą efekty tych przemyśleń?

Historia pojedynków obu zespołów nie przemawia na korzyść MKS. W spadkowym sezonie 2017/2018 w Lędzinach MKS uległ zespołowi z Ustronia 1:4, by wiosną w delegacji polec 2:3. Wtedy na ławce trenerskiej MKS-u zasiadał już Adrian Napierała, dla którego to już 6 sezon, kiedy prowadzi lędziński team. W trakcie niemalże 5 lat pod wodzą trenera Napierały MKS rozegrał już 131 meczów ligowych oraz 8 pucharowych. Zresztą, analizując skład naszej drużyny z tamtych pojedynków, łatwo dostrzec iż wielu zawodników będzie miał szansę sportowego rewanżu. Czy ją właściwie wykorzysta?

Serdecznie zapraszamy na ten pojedynek! Przypominamy o możliwości zakupu karnetów w cenie 50 zł.

Cena biletu normalnego wynosi 10 zł.

W trakcie meczu będzie także możliwość zakupu kiełbasek z grilla na stanowisku grillowym.

Spotkanie poprowadzi: Wojciech Szczurek (Buczkowice), na liniach Przemysław Greń, Łukasz Glądys.