Kolejna efektowna wygrana MKS’u stała się faktem. Nasi zawodnicy nie zawiedli kibiców i zaprezentowali nam piękny spektakl strzelając 5 goli i pewnie wygrywając z Piastem Bieruń Nowy. Nasi piłkarze nie pozostawili złudzeń przeciwnikom i dopisali kolejne 3 punkty do ligowej tabeli za sprawą zwycięstwa na własnym stadionie 5:0 (2:0).

Mecz zaczął się z wyraźną przewagą po naszej stronie, jednak pierwsze minuty nie przynosiły goli. Trochę czasu zajęło zanim po raz pierwszy rozpracowaliśmy obronę Piasta jednak cierpliwie staraliśmy się budować każdy atak. Pierwszą bramkę zdobywamy za sprawą dobrej dwójkowej akcji i szybkiego wykończenia Kostrzewy. „Kostek” zgrywa długą piłkę do Statkiewicza, a ten zagrywa za plecy obrońców dzięki czemu ten pierwszy wychodzi sam na sam i pokonuje bramkarza mocnym strzałem po ziemi.

Po cierpliwym oblężeniu bramki przeciwnika w 19 minucie Grzegorz Kostrzewa wpisuje się na listę strzelców.

Kolejna akcja dobrze wyglądającym w tym meczu lewym skrzydłem. Zygma zagrywa między obrońców, a piłkę w polu karnym zgarnia Olszowski, markuje podanie do kolegi i uderza mocno po krótkim słupku zaskakując bramkarza gości.

Piotr Olszowski (na zdjęciu przy piłce) – po tym meczu na pewno mocno zapadnie w pamięć bocznym obrońcom Piasta.

Pierwsza połowa kończy się zasłużonym prowadzeniem 2:0 dzięki czemu w dobrych humorach schodzimy do szatni. Druga połowa rozpoczęła się nieco spokojniej, ale my nadal chcieliśmy strzelać gole. Trzecią bramkę przyniosła akcja prawym skrzydłem, świetnie włączający się do akcji ofensywnej Ingram obsługuje podaniem między obrońców a bramkarza Kostrzewę, piłka odbija się jeszcze od obrońcy jednak do siatki dostarcza ją Kostek.

Radość zespołu i drugi gol Grzegorza Kostrzewy w tym spotkaniu.

Na kolejną bramkę nie musieliśmy długo czekać, głodny gry w tym spotkaniu Kostrzewa kompletuje hat-tricka ! Wychodząc oko w oko z bramkarzem nie myli się i pewnie po ziemi umieszcza piłkę w siatce. Bramkarz przyjezdnych mimo paru świetnych parad w tym meczu i ogólnie dobrej postawy tym razem musiał uznać wyższość naszego napastnika.

Nasz rywal ustawił się w tym spotkaniu mocno defensywnie licząc na szybką grę z kontry i możliwość zaskoczenia nas po szybkim odbiorze piłki.

Ostatniego gola zamykającego wynik meczu zdobywa wprowadzony w drugiej części gry Malicki. Piłka rzucona na prawe skrzydło przez Nowrockiego, stamtąd w pole karne mocno dogrywa Ingram, piłka po pechowej interwencji bramkarza trafia pod nogi Malickiego, a ten nie zastanawia się i pewnie uderza z 5 metra do pustej bramki.

Piłkarze w tym meczu mogli zaprezentować się nam w nowych trykotach (zielono-czarne barwy).

Dobre wyniki i piękna pogoda sprowadzają na stadion coraz liczniejsze tłumy za co dziękujemy i liczymy na jeszcze lepszą frekwencję w przyszłych spotkaniach na naszym obiekcie!

Nasi piłkarze po raz kolejny mogli liczyć na wsparcie Lędzińskich kibiców.

Mimo jeszcze kilku świetnych okazji (m.in sytuacje Kostrzewy i Ingrama) wynik 5:0 cieszy i pozwala pewnie patrzeć na szczyt ligowej tabeli, gdzie nasza drużyna zadomowiła się na dobre zdobywając komplet punktów w dotychczasowych 5 kolejkach Ligi Okręgowej. Możemy również pochwalić się bilansem bramek 30-3, taki wynik na pewno robi piorunujące wrażenie. Jednak do samego końca czeka nas jeszcze sporo ciekawych spotkań i trudniejsze potyczki m.in z rozgrywającymi świetny początek sezonu piłkarzami GTS Bojszowy czy też Pasjonatu Dankowice. Cieszy możliwość ponownego zobaczenia na boisku Grzegorza Bednarka, który z powodu przerwy związanej z kontuzją nie mógł zagrać w pierwszych kolejkach.

W 6 kolejce w najbliższą sobotę (29.08) o godz. 17:00 MKS w wyjazdowym spotkaniu podejmie Pionier Pisarzowice. Zapraszamy już dziś !

MKS – Piast Bieruń Nowy 5:0 (2:0) Kostrzewa 19, 59, 63, Olszowski 45, Malicki 76

MKS: Kuchta (Apajewski 70) – Piekielny, M.Nagi (Nowrocki 65), Bednarek, Ingram, Statkiewicz, Zygma, Olszowski (Adamus 70), Gnojczewski, Śliwa, Kostrzewa (Malicki 75).