Pięc zespołów stanęło na starcie IV edycji Lędziny Cup. W rywalizacji dwóch ekip MKS-u Lędziny (nie dojechał LKS Osiek), MOSiRu Mysłowice, Unii Bieruń Stary i Pogoni Imielin, najlepsi okazali się gospodarze prowadzeni przez Wiesława Szwarockiego.

[singlepic=5952,360,320]

Wojtek Szumilas w pojedynku z rywalem. Foto: Underek

Rozgrywki toczyły się w jednej grupie system każdy z każdym, gdzie grano dwa razy po 10 minut. Bezapelacyjnie najlepszym sie okazał I zespół MKS-u, który wygrał wszystkie 4 spotkania (pokonując MOSiR 8-2, MKS II 10-2, Pogoń 7-2 i Unię 8-0), grając efektownie i skutecznie.  Największa w tym zasługa najlepszego strzelca drużyny – Kamila Pawlika (12 goli) oraz Wojciecha Szumilasa – autora jedenastu goli i prawdopodobnie podobnej liczby asyst. Temu drugiemu przypadła w udziale nagroda i tytuł dla najlepszego zawodnika turnieju. Drugie miejsce w zawodach wywalczyła Pogoń Imielin (6 punktów i tytuł najlepszego bramkarza dla Kamila Nowosada), trzecie – MOSiR Mysłowice, także z dorobkiem 6 oczek. Na czwartym miejscu uplasowała się druga ekipa MKS-u – podobnie 6 punktów, lecz niekorzystny bilans bramkowy zadecydował o niższej lokacie  (MKS II prócz meczu z MKS I przegrał z Pogonią 1-9, a ponadto wygrał z Unią 4-0 i z MOSiRem  4:1). Piąte miejsce, po czterech porażkach, przypadło w udziale Unii Bieruń. W pozostałych meczach:  Unia – MOSiR 1:3, MOSiR – Pogoń 1:0, Pogoń – Unia 8:0. Oto składy obu lędzińskich drużyn:

MKS I: Damian Tomalik, Adam Grzyb (2 gole), Rafał Mróz, Grzegorz Białorucki (5 goli), Paweł Majer (1 gol), Łukasz Szymura (1 gol), Wojtek Szumilas (11 goli), Kamil Pawlik (12 goli), Andrzej Krzykawski.

MKS II: Kamil Żmijewski, Remigiusz Kula, Patryk Glaba, Szymon Krzemień (5 goli), Tomasz Szprengiel (1 gol), Krzysztof Rośkowicz (2 gole), Bartek Kozłowski (3 gole), Paweł Skrobol, Michał Nagi, Adrian Hachuła, trener Jacek Mikolasz.

Tabela końcowa:

1. MKS I              4 mecze, 12 punktów, 4 Z, 0 R, 0 P, br 33-6

2. Pogoń             4 mecze, 6 punktów, 2 Z, 0 R, 0 P, br 19-9

3. MOSiR             4 mecze, 6 punktów, 2 Z, 0 R, 2 P, br 7-13

4. MKS II             4 mecze, 6 punktów, 2 Z, 0 R, 2 P, br 11-20

5. Unia                  4 mecze, 0 punktów, 0 Z, 0 R, 4 P, br 1-23

Organizatorami turnieju były Urząd Miasta Lędziny, Fundacja Rozwoju Sportu Kultury Fizycznej i Turystyki oraz WZZ „Sierpień 80” przy KWK „Ziemowit”.