W niedzielne popołudnie rezerwy MKS’u Lędziny mierzyły się z rezerwami III ligowego Pniówka Pawłowice. Nasi piłkarze wygrali 4:2 (2:1) a prawdziwym bohaterem spotkania został Marcin Majer, który popisał się w tym spotkaniu hat-trickiem ! 

Od początku meczu to rywale prowadzili grę i dłużej utrzymywali się przy piłce cierpliwie rozgrywając ją i czekając na swoje okazje. Pierwsza z nich pojawia się po świetnym dryblingu skrzydłowego Pniówka z prawej strony, który dogrywa piłkę na 5 metr, napastnik przyjezdnych uderza lecz w porę na linii interweniuje Hamerla blokując piłkę między nogami. Nasza dwójka wykorzystała przestrzeń i raz po raz wyprowadziła dwa groźne kontrataki. Pierwszy po świetnym wypuszczeniu przez Malickiego na gola zamienia Adamus, a przy kolejnej okazji błąd defensywy Pniówka wykorzystuje Majer przecinając podanie i wychodząc oko w oko z bramkarzem, Majer uderza na dłuższy słupek i zdobywa gola na 2:0. Rywale nie dali za wygraną i parę minut przed przerwą zdobyli gola po stałym fragmencie gry. Piłkę wrzuconą z prawej strony na dłuższym słupku głową zamyka napastnik przyjezdnych łapiąc kontakt z Lędzinami na 1:2. W drugiej połowie również nie brakowało emocji. Podwyższamy prowadzenie za sprawą dobrze rozegranej piłki, Wasyl podaje na 5 metr do Majera, a ten przyjmuje piłkę i zdobywa drugiego gola! Świetnie z prawej strony ponownie pokazuje się skrzydłowy Pniówka mija kolejno dwóch obrońców i zostaje faulowany w polu karnym. Sędzia dyktuje jedenastkę, a na gola zamienia ją zawodnik Pniówka uderzając w lewą stronę bramki. Wydawałoby się, że przyjezdni łapią kontakt po raz kolejny i dostają wiatru w żagle, jednak złudzeń nie pozostawia im Majer. Wrzutkę z lewej strony Marcin zamyka uderzeniem piłki piętą w powietrzu tym samym kompletując hat-tricka!

MKS II Lędziny 4:2 (2:1) Pniówek II Pawłowice 

Strzelcy: Majer 23’⚽, 62’⚽, 74’⚽, Adamus 22’⚽ – Sobarnia 37’⚽, Herman 70’⚽.

Asystowali: Malicki 🅰️, Wasyl 🅰️,

MKS II: Hamerla (50′ Morks) – Kobus, Urbańczyk, Smaza, Drążek, Dominiec, Wasyl, Gardawski, Malicki (75′ Giza), Adamus (46′ Gaweł), Majer.

Pozostałe wyniki 22 kolejki (21-22 maja):

UKS Warszowice 3:1 LKS II Gardawice,

LKS Wisła Mała 2:3 Piast Gol II Bieruń,

LKS II Wisła Wielka 2:1 LKS Mizerów,

Niepokorni Orzesze 0:4 Fortuna Wyry,

Czułowianka Tychy 2:3 Czarni Piasek,

Nadwiślan Góra – pauza

W następnym meczu naszą dwójkę czeka trudne spotkanie wyjazdowe z rezerwami Piast Gol Bieruń. Mecz odbędzie się w niedzielę (tj. 29 maja) o godzinie 11:00.