W dniu dzisiejszym piłkarzom MKS-u Lędziny została przedstawiona przez Zarząd kandydatura na trenera lędzińskiej drużyny. Ma nim zostać Mirosław Wowro (ostatnio szkoleniowiec trampkarzy naszego klubu), a niegdyś znakomity zawodnik Górnika Lędziny, MKS-u (417 występów i 51 goli) oraz trener Nadwiślana Góra (zarówno pierwszej drużyny, jak i zespołów młodzieżowych).

Mirosław Wowro przystał na taką propozycję, a w pracy szkoleniowej mają pomagać mu Michał Gadaj oraz Mariusz Gajewski. Pierwszy trening zespołu oraz spotkanie trenera z zawodnikami po przerwie letniej ma odbyć się w poniedziałek 14 lipca.

Jeśli chodzi o ruchy kadrowe przesądzone jest odejście do Unii Dąbrowa Górnicza trójki zawodników: Norberta Stworzyjana, Piotra Kapeli i Dawida Wróblewskiego. Ofensywne trio stanowiło o sile zespołu w sezonie 2013/2014 zdobywając łącznie 34 gole. Jeśli dodać do tego, że D.Wróblewski był młodzieżowcem, a Robertowi Maciejowskiemu kończy się wiek młodzieżowca to oznacza, że musi dojść do transferów zawodników urodzonych w roku 1994 bądź młodszych (z wiosennej kadry pozostają Kamil Ingram i Bartłomiej Kozłowski) albo konieczne będzie zaangażowanie i postawienie na serio na piłkę lędzińskich wychowanków, którzy nie widzieli możliwości współpracy z Sebastianem Idczakiem. Pozostaje zatem czekać na wiążące decyzje odnośnie przyszłości poszczególnych zawodników, bez wzmocnień w formacji ofensywnej na pewno się nie obejdzie.

Jutro prawdopodobnie poznamy skład klas okręgowych w nowym sezonie, o dokonanym podziale poinformujemy po przekazaniu stosownych informacji.