W środowe (26.05.) popołudnie (18.00) MKS Lędziny w spotkaniu 7 kolejki grupy mistrzowskiej zmierzy się z BTS II Rekord Bielsko-Biała. Lędzinianie zgromadzili na swoim koncie jak dotąd 10 punktów, doznając dwóch porażek u siebie, natomiast bielszczanie mają na swoim koncie 11 oczek, prezentując dobrą formę, której apogeum (?) było zwycięstwo nad LKS Studzienice w stosunku 8:0 z minionej niedzieli.

Dla MKS-u limit błędów i strat punktowych w tej rundzie już się wyczerpał, o ile piłkarze MKS-u marzą o nawiązaniu walki z LKS Bestwina. W sytuacji punktowej, w jakiej znalazł się MKS, nawet i tak wymagający rywal, jak drużyna trenera Szymona Niemczyka, stanowi przeszkodę, z którą trzeba sobie poradzić.

Trzeba pamiętać, że w gronie pretendentów do zwycięstwa znajdują się także Czarni Jaworze. Pamiętamy, że to właśnie z zespołem z Bestwiny MKS zagra w najbliższy weekend (29.05.), a z Czarnymi Jaworze rywalizować MKS będzie już 12.06. W międzyczasie, czeka nas derbowy pojedynek z GTS Bojszowy (05.06.), tak więc w zasadzie w ciągu kolejnych trzech tygodni rywalizacja na boiskach okręgówki tysko-bielskiej zapowiada się pasjonująco. Rywalizacja o mistrzostwo nabiera rumieńców.

W MKS za nadmiar żółtych kartek pauzuje Filip Statkiewicz, po pauzie kartkowej powraca do gry Grzegorz Kostrzewa. W zespole gości bez pauz kartkowych.

Plan kolejki nr 7 (mecze o 18.00):

LKS Studzienice – Czarni Jaworze
LKS Bestwina – LKS Łąka
GTS Bojszowy – Pasjonat Dankowice
MKS Lędziny – Rekord II Bielsko-Biała