Od 15.00 MKS Lędziny rozgrywał spotkanie 14 kolejki z Piastem Bieruń Nowy. Warunki były trudne, ale najważniejsze, że mecz udało się rozegrać. MKS, po przymusowej pauzie, pokazał głód gry i rozgromił rywala. Mecz relacjonowaliśmy na żywo!

Piast Bieruń – MKS Lędziny 1:9 (0:5) Siwiński 46 – Kostrzewa 9,45,51, Ingram 4, Śliwa 12,50,81, Olszowski 20, Rzepa 54

Zaczęli:

• 2 min meczu i gol Kamila Ingrama 0:1, gol padł po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Śliwy i skutecznym zamknięciu akcji na dlugim słupku,
  • 5 min i 0:2, długa piłka Piekielnego, zgranie Ingrama, strzela Kostrzewa i drugi gol dla MKS,
  • 10 min. i 0:3, prostopadła piłka Ingrama do Śliwy i mamy trzeciego gola – 17 trafienie Śliwy w sezonie,
  • 17 minuta meczu i 4:0, gol Olszowskiego, który dobija do pustej bramki po akcji i uderzeniu Kostrzewy,
  • 43 minuta, po okresie spokojniejszej gry przyspieszenie MKS-u i Kostrzewa po podaniu Olszowskiego zdobywa piątego gola,
  • koncert gry MKS do przerwy i prowadzenie 5:0,
  • w MKS dwie zmiany po przerwie: wchodzą Józefus i Mielec, za Gnojczewskiego i Nowrockiego;
  • 46 minuta – gramy!
  • w 48 minucie mamy bramkę dla Piasta, jest 1:5, strzelcem gola Siwiński,
  • rozjuszony MKS ruszyl do ataku i w efekcie zdobyl dwa gole w odstępie kilkudziesięciu sekund, ich autorem Śliwa,  a następnie Grzegorz Kostrzewa! Za każdym razem podawał Śliwa, przy pierwszym razie z rzutu rożnego, przy drugim z akcji, mamy 1:7,
  • ostatecznie gola z 50 minuty arbiter zapisuje na konto Sliwy, który dośrodkowywał z rzutu rożnego,
  • to jest egzekucja! na listę strzelców wpisuje sie Sebastian Rzepa i mamy 1:8! Asystentem znow Śliwa! 54 minuta
  • cztery asysty Śliwy w meczu!
  • 9:1, Śliwa trafia po podaniu Ingrama!
  • debiut juniora Mateusza Rozmusa w MKS!

MKS: Kuchta – Ingram (Rozmus 80), Statkiewicz (Krakowiak 62), Piekielny, Nowrocki (Mielec 46), Śliwa, Gnojczewski (Józefus 46), Zygma, Olszowski (Bednarek 68), S.Rzepa, Kostrzewa (Malicki 75).

Piast: Wielgus – D.Włoch, Worek (Wilczek 71), Kachel (Haidaszewski 46), P.Mrowiec, Podsiedlik, M.Mrowiec, Jurecki (Siwiński 46), Grzywa (Nykoniuk 82), Sieradzki, Tracz (Krzemień 46).

zólta kartka: Ingram

W innych meczach 14 kolejki:

GTS Bojszowy – Ogrodnik 2:0 (1:0) Dudek 26, Bula 55

Bestwina – Sokół 9:0 (2:0) Włoszek 15, Móll 17, Gleindek 53,74,82, Patroń 57, Wentland 61, Wilczak 72, Makowski 88

Przełom – Pionier 1:6 (1:3) Faruga5 – Strzeżoń 15,33,90, Kassolik 68,86k., Budkiewicz 16

Bestwinka – Pasjonat przelożony na 31.10.