W sobotę o godz. 16 na własnym boisku MKS Lędziny rozpocznie swój kolejny pojedynek z zespołem czołówki, tym razem rywalem lędzińskiej ekipy będzie zajmujący czwartą pozycję w tabeli Krupiński Suszec.

Lędzinianie po porażce w Górze wracają na własne boisko, gdzie w tym sezonie nie stracili jeszcze punktów. W najsilniejszym ustawieniu zagrają z rywalem, z którym w poprzednim sezonie dwukrotnie zwyciężyli – 3:2 w Suszcu (Samek, Matysek, Gąsior) oraz 4:1 w Lędzinach (Bomba 2, Napieraj 2). MKS ze stratą pięciu punktów do lidera z

[singlepic=2159,360,320]

Fragment wiosennego pojedynku obu drużyn, o piłkę walczy Mateusz Śliwa, foto: Lasman

Kochłowic, zagra z pewnością o 3 punkty, które pozwoliłyby wyprzedzić w tabeli rywala z Suszca i awansować na 4 miejsce w tabeli, zachowując kontakt ze ścisłą czołówką. Ekipa z Suszca jest drużyną dość nieprzewidywalną, lecz ostatnio jej forma zwyżkuje. Zwraca uwagę świetna forma Grzegorza Świentego, który odzyskał skuteczność i w ostatnim meczu z Czarnymi popisał się hattrickiem, a wcześniej zapewnił Krupińskiemu zwycięstwo 1:0 z LKS Łąka i awans do finału Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Tychy. Pozostałe bramki dla Krupińskiego w lidze zdobywali: 6 – Szweda, 2 – Brychlik, Sitko, 1 – Furlepa, Pitlok, Ziebura. Wszystko to sprawia, że piłkarze z Suszca mogą być najtrudniejszym z rywali, z jakim przyszło nam się dotąd mierzyć w tym sezonie. Strona Krupińskiego podaje że w ostatnim spotkaniu urazów doznali filar defensywy Hauder, oraz pomocnik Furlepa (były piłkarz MKS-u w sezonie 2004/2005). Ten drugi ma pauzować do końca rundy, a pierwszy nie będzie do dyspozycji trenera Janusza Pancera, w związku z skręceniem kostki, która wyklucza zawodnika na ok. 2-3 tygodnie W zasadzie, niezależnie od personaliów gości, jeśli MKS zagra na swoim dobym poziomie, skutecznie, solidnie w tyle, to kibice MKS-u mogą liczyć na dobry rezultat. Spotkanie zapewne będzie stało na wysokim poziomie sportowym, tak więc serdecznie zapraszam wszystkich kibiców na mecz z Krupińskim, przypominam sobota – godz. 16.

Informuję także, że kibice zamierzają w czasie spotkania przeprowadzić zbiórkę pieniędzy na stworzenie nowej fany, która miałaby być jednym z elementów prowadzonego dopingu i opraw w Lędzinach.