Kolejna gra kontrolna za nami, a my wracamy z zaległą relacją. W miniony piątek (03.07.) MKS rozegrał sparing na własnym obiekcie z OKS JUWe Jaroszowice, mecz mimo formy sparingowej przyniósł wiele bramek i pięknych goli. Pomógł również sprawdzić się naszym zawodnikom w meczu z czołowym zespołem A-klasy, któremu w ubiegłym sezonie do awansu zabrakło zaledwie 2 punktów. Mecz zapowiadał się ciekawie i nie zawiódł kibiców Lędzińskiej piłki.

Od początku pierwszej połowy mecz był bardzo wyrównany, z lekkim wskazaniem na przyjezdnych bowiem naszym zawodnikom momentami brakowało koncentracji. W 16 minucie na prowadzenie wysuwa się Juwe po zaskakującym dla naszego bramkarza lobującym strzale Czupryny z okolic 30 metra. Stracona bramka wyraźnie wpłynęła na naszą grę. Lewym skrzydłem przy szybkiej kontrze urywa się M.Nagi i dogrywa mocną piłkę między obrońców a bramkarza, piłka odbija się od jednego z interweniujących defensorów Juwe i wpada do bramki na 1:1. Kolejną akcją dla Juwe popisał się Cibor, przejmując źle rozegraną przez naszych obrońców piłkę i w pojedynku jeden na jednego z naszym obrońcom ogrywa go na 16 metrze i uderza po ziemi tuż przy lewym słupku nie dając szans Kuchcie. MKS tuż przed przerwą wyrównuje, na 2:2 mocnym uderzeniem pod poprzeczkę popisuje się Śliwa. Zespół wyraźnie odżył w drugiej połowie. Świetnie dograną z rzutu rożnego piłkę wykorzystuje nie kryty Ingram, uderzając głową po krótkim słupku. Parę chwil później Ingram po raz kolejny wykorzystuje świetne umiejętności gry głową i skutecznie kończy wrzutkę z lewego skrzydła, uderzając na długi słupek bramki Kwiatkowskiego. Juwe próbowało swoich sił grając z kontry, jednak na posterunku w drugiej połowie stał Apajewski, skutecznie zatrzymując strzał pod poprzeczkę. Tuż przed końcem meczu drugą bramkę dokłada Śliwa, Nowrocki wypatruje go w polu karnym, a ten uderza mocno w prawe okno bramki i zdobywa gola na 5:2. Zacięty mecz po obu stronach, przeciwnik mimo dobrego meczu wyraźnie opadł z sił w drugiej połowie, a nasi zawodnicy skutecznie wykorzystali swoją szansę.

MKS: Kuchta (Apajewski) – Piekielny, testowany, Krakowiak (Ingram) M.Nagi, Testowany (Nowrocki), S.Rzepa, Józefus, Testowany (Czudaj), Śliwa, Malicki (Gierczak).

JUWe: Kwiatkowski – Banaś, Nyga, Kryla, Haśnik, Cibor, Hornik, Frąckowiak, Puto, Kaczmarczyk, Czupryna oraz Woźniak, Gąsior, Wojczuk i Flisiak.