W rozegranym w dzisiejsze upalne przedpołudnie spotkaniu kontrolnym, MKS okazał się lepszy od Sarmacji Będzin, zwyciężając 2:1 (0:0, 1:1, 1:0) z ekipą, którą od tego sezonu prowadzi niegdyś piłkarz i i trener lędzińskiej drużyny, Radosław Gabiga.

Bramki padały:

 – w 47 minucie gry w polu karnym faulu dopuścił się Mateusz Roszak, a zawodnik z Będzina pewnie wykorzystał jedenastkę;

 – 55 minuta gry: cudowny gol Stworzyjana, który czystym i mocnym strzałem z woleja pokonał bramkarza gości. Piłka uderzona z 16 m idealnie zmieściła się pod poprzeczką bramki rywali. MKS w ten sposób ładnie zakończył rozprowadzoną przez Kostrzewę oraz Śliwę kontrę,

– 68 minuta: agresywny pressing na połowie gości przyniósł efekt w postaci odzyskanej piłki, którą świetnie zastawił Kapela. Zabrał ją Stworzyjan, następnie wpadł w pole karne i silnym uderzeniem pod poprzeczkę nie dał szans bramkarzowi Sarmacji!

Mecz rozgrywany był 3 x 30 minut.

MKS: Maciejowski (Ł.Gąsior 45), Skutela, M.Roszak, Sopelewski, Karlik, Gorki, Śliwa, Gadaj, Kapela, Stworzyjan, G.Kostrzewa oraz Uniejewski, M.Nagi, Białorucki, Kozłowski.

W kolejnych meczach kontrolnych MKS zagra w środę (31 lipca) o godzinie 18.00 w Jankowicach ze Zniczem, natomiast w sobotę 3 sierpnia na własnym boisku podejmie Uranię Ruda Śląska.