Prezentujemy podsumowanie występów najmłodszych drużyn MKS-u Lędziny, od młodzików po żaczki (najmłodsza drużyna, w której dziś zaprezentowali się chłopcy z roczników 2012-2016).

Już od bieżącego tygodnia (od 07.09.), po eksperymentalnym występie w meczu Grom Świerczyniec żaczki będą podzielone na dwie podgrupy u trenera Marcina Bratka, tak by uczyć się piłkarskiego rzemiosła z przydziałem do właściwej grupy wiekowej. Dla wszystkich naszych zawodników szczególne brawa za grę i zaangażowanie w grę w dniu dzisiejszym, trudnych warunkach atmosferycznych, przy chłodzie i momentami mocnym deszczu. W premierowym występie 2 gole dla grupy żaczków zdobył Kordian Jandzio. Nasi najmłodsi piłkarze dzielnie walczyli na wodzie ze starszymi rywalami z Gromu. Kolejne turnieje odbywać się będą już z uwzględnieniem wieku i podziału na kategorie, tak by wyrównać szanse w rywalizacji na boisku. Brawa także dla orlików Adriana Szwedy, które odniosły 4 zwycięstwa. Także i młodziki (zespół trenera Pawła Majera), po ubiegłotygodniowej kanonadzie w Studzionce (wynik 20:0), tym razem pewnie zwyciężył w Miedźnej, a bohaterem meczu był Kacper Morkisz (autor 5 goli).

Wyniki turnieju orlików E2 + E1

MKS – Grom Swierczyniec 4:0

Bramki Michał Firlej 1 , Ryszard Odelga 1 , Filip Szprengiel 2;

MKS – Znicz Jankowice (dziewczyny) 7:1

Bramki Szprengiel Filip 3 , Szymon Kamiński 1 , Ryszard Odelga 1 , Michał Firlej 2;

MKS – Znicz Jankowice (chłopcy) 5:2 Bramki Filip Szprengiel 2 , Mateusz Michalski 1 , Michał Firlej 2

 

Orliki E1 MKS – GKS Tychy 9:3

Bramki: Michał firlej 2 , Igor Włodarczyk 1 , Aleksander Pisarzowski 1 , Karol Głąb 2 , Tomasz Kubica 1 , Michał Kowalczyk 1 , Filip Szprengiel 1.

Młodziki:

LKS Miedźna – MKS Lędziny 1:5 (bramki Kacper Morkisz x 5)