W niedzielę (05.06.) orliki MKS-u Lędziny walczyły w silnie obsadzonym turnieju organizowanym przez Hejnał Kęty, w którym to 12 drużyn rywalizowało w trzech grupach na trzech boiskach jednocześnie, a dla oczekujących organizator przygotował mnóstwo atrakcji.

Zawodnicy z rocznika 2011 i 2012 dobrze rozpoczęli turniej w swojej grupie, dzięki odważnej grze skompletowali 3 zwycięstwa wygrywając kolejno z Groń Bujaków (4:0), Podbeskidzie Bielsko Biała (1:0) oraz Pionierem Pisarzowice (3:0). Po dłuższej przerwie regeneracyjnej drużyny przystąpiły ponownie do walki w 3 grupach w zależności od zajętych miejsc. Zawodnicy rywalizowali tym razem z Unią Oświęcim, Czwórką Andrychów oraz GLKS Wilkowice.

Pierwszy mecz zaczął się po myśli młodych lędzinian i gdyby nie drobny błąd w odbiorze piłki, znów zakończyłby się bez straty bramki. Nasi zawodnicy pokonali Czwórkę Andrychów 3:1. Najwięcej emocji przyniósł mecz z GLKS Wilkowice, nasi zawodnicy zdobyli prowadzenie i dzielnie bronili wyniku, niestety 2 minuty przed końcem po kolejnym z rzędu rzucie różnym przeciwnik wyrównał stan meczu. Przed ostatnim spotkaniem wszystko było w nogach naszych zawodników, a triumf w turnieju był na wyciągnięcie ręki, niestety spotkanie z Unią Oświęcim rozpoczęli od szybko straconej bramki, a czasu na pogoń za wynikiem nie było wiele, ponieważ mecze trwały tylko 16 minut. Naszym piłkarzom udało się wyrównać, co ostatecznie pozwoliło zająć II miejsce w turnieju.

Bramkarzem zawodów został Milosz Nowicki, nie mniej jednak gratulacje należą się całej drużynie w składzie: Milosz Nowicki, Michał Firlej, Igor Włodarczyk, Ryszard Odelga, Igor Wiśniewski, Filip Szprengiel, Mateusz Michalski, Wiktor Głąb, Jakub Zimnal, Franek Skiba, Oliwier Kowalczyk a także rodzicom dopingującym naszych zawodników, których w turnieju prowadził trener Paweł Majer.

Dziękujemy Hejnał Kęty za zaproszenie i wspaniałą zabawę!