Za nami ostatni sezon funkcjonowania rozgrywek piłkarskich na Śląsku w dotychczasowej formule, tj. dwóch grup IV ligi oraz sześciu grup klas okręgowych. Od sezonu 2024/2025 piłkarze rywalizować będą w IV lidze (tzw. I liga śląska), V lidze w grupach północnej i południowej (tzw. II liga śląska). Po spadku z dotychczasowej IV ligi to właśnie w tych ostatnich rozgrywkach powinien był rywalizować seniorski zespół MKS Lędziny.

MKS Lędziny został wycofany z rozgrywek IV ligi (formalnie w sezonie trwającym do końca 30.06.), a w zamian tego rywalizować będzie w klasie okręgowej, co potwierdza komunikat Komisji Rozgrywek ŚLZPN z dnia 20.06.2024 r.

Decyzją Zarządu MKS Lędziny, podjętą po długich i trwających od pewnego czasu dyskusjach, skonsultowaną także z Członkami Stowarzyszenia MKS Lędziny na Walnym Zebraniu Członków Klubu, jakie odbyło się w dniu 13.06. br., seniorska drużyna została wycofana z rozgrywek IV ligi, co skutkuje także tym, iż nie zagra w nowoutworzonej V lidze (II lidze śląskiej). Mając na uwadze całokształt okoliczności związanych z finansowaniem Klubu, kosztami jego utrzymania, oczekiwanym poziomem sportowym oraz strukturą kadrową i modelem budowania zespołu, Zarząd MKS Lędziny uznał, iż właściwym będzie start od niższej klasy rozgrywkowej, a ponieważ Śląski Związek Piłki Nożnej przystał na akces Klubu, począwszy od sezonu 2024/2025 MKS Lędziny rywalizował będzie w klasie okręgowej grupa V Bielsko-Tychy (tzw. III liga śląska).

Miejsce MKS-u Lędziny w V lidze grupie II zajmie drużyna z kolejną lepszą średnią arytmetyczną – GKS PODHALANKA MILÓWKA (średnia 1,86, a maksymalnie może mieć 1,90) lub KS PŁOMIEŃ POŁOMIA (obecnie średnia 1,75, a maksymalnie może mieć 1,86).

Odnotujmy, iż na Walnym Zebraniu Członków w dniu 13.06 br. dokonano rozszerzenia składu Zarządu MKS do 7 osób. W skład Zarządu weszli : Pani Dagmara Załachowska – jako przedstawiciel Rodziców, a także Pan Artur Jonik ,który wesprze Zarząd swoim doświadczeniem oraz przedsiębiorczością.

W składzie komisji rewizyjnej także nastąpiła zmiana: miejsce Marcina Majera, który złożył rezygnację w związku z objęciem funkcji burmistrza miasta Lędziny, zajął – głosami Członków Klubu – Pan Grzegorz Freitag.

Serdecznie witamy i gratulujemy wyboru :)!

Skład klasy Okręgowej grupa V Bielsko-Biała-Tychy w sezonie 2024/2025 – nazwa marketingowa III liga śląska:

1. MKS LĘDZINY – wycofanie z IV ligi grupy II
2. LKS II GOCZAŁKOWICE – 5. miejsce w Klasie Okręgowej grupie V Bielsko-Biała-Tychy
3. GKS CZARNI JAWORZE – 6. miejsce w Klasie Okręgowej grupie V Bielsko-Biała-Tychy
4. OKS ZET TYCHY – 7. miejsce w Klasie Okręgowej grupie V Bielsko-Biała-Tychy
5. OKS JUWE TYCHY – JAROSZOWICE – 8. miejsce w Klasie Okręgowej grupie V Bielsko-Biała-Tychy
6. KS SOŁA KOBIERNICE – 9. miejsce w Klasie Okręgowej grupie V Bielsko-Biała-Tychy
7. KS ROTUZ BRONÓW – 10. miejsce w Klasie Okręgowej grupie V Bielsko-Biała-Tychy
8. LKS PASJONAT DANKOWICE – 11. miejsce w Klasie Okręgowej grupie V Bielsko-Biała-Tychy
9. LKS BESTWINA – 12. miejsce w Klasie Okręgowej grupie V Bielsko-Biała-Tychy
10. LKS SOKÓŁ ZABRZEG – 13. miejsce w Klasie Okręgowej grupie V Bielsko-Biała-Tychy
11. BAP PIAST GOL – 14. miejsce w Klasie Okręgowej grupie V Bielsko-Biała-Tychy
12. LKS STUDZIONKA – 15. miejsce w Klasie Okręgowej grupie V Bielsko-Biała-Tychy
13. TS PODBESKIDZIE III BIELSKO-BIAŁA – 1. miejsce w bielskiej Klasie A
14. LKS SOKÓŁ HECZNAROWICE – 2. miejsce w bielskiej Klasie A
15. GKS KRUPIŃSKI SUSZEC – 1. miejsce w tyskiej Klasie A
16. SKS FORTUNA WYRY – 2. miejsce w tyskiej Klasie A.

Początek rozgrywek w klasie okręgowej zaplanowano na weekend 10/11.08 br., a tydzień wcześniej odbędzie się I runda rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Tychy.

 

Koneserów reformy rozgrywek odsyłamy do szczegółowego komunikatu ŚLZPN ( zastrzeżeniem, iż ostateczny podział wszystkich grup poznamy po rozstrzygnięciach które zapadną w najbliższych dniach:

https://slzpn.pl/slaski/zpn/aktualnosci/9328/sklady-i-ii-i-iii-ligi-slaskiej-w-sezonie-2024-2025