MKS Lędziny w spotkaniu 4 kolejki uległ w Łękawicy miejscowemu Orłowi 0:4 (0:3). I choć wynik ponownie jest skrajnie niekorzystny, to w grze zespołu można było dostrzec pewne postępy, przekładające się na większą ilość akcji ofensywnych i okazji pod bramką przeciwnika. Do wyeliminowania pozostają błędy w defensywie, które doświadczenie przeciwnicy – tak jak dziś Szymon Byrtek – skrupulatnie wykorzystują. Na plus można zapisać debiuty dwóch zawodników wypożyczonych z rezerw GieKSy: Wiktora Króla, a także Mirka Żebrowskiego (obaj rocznik 2003).

Wiktor Król zaprezentował się pop przerwie na swojej nominalnej pozycji, czyli lewego obrońcy, a ponadto wczoraj zapisał na swoim koncie pierwsze minuty w zespole rezerw. Z kolei, Mirek Żebrowski to piłkarz ofensywny, dziś operujący po prawej stronie boiska, fragmentami pokazując, że może stanowić wartość dodaną dla tego zespołu.

Jeśli chodzi o ruchy kadrowe, to w minionych dniach z zespołem pożegnał się Sebastian Krakowiak (jak dotąd 30 występów/1 gol), który zdecydował się na transfer do Górnika Wesoła, gdzie występuje już jego brat Grzegorz.

Orzeł Łękawica – MKS Lędziny 4:0 (3:0)

1:0 Mrózek w 6 min. po podaniu z głębi pola, w sytuacji jeden na jeden z Maginim,

2:0 Sz.Byrtek w 35 min. z rzutu wolnego z ok. 20 m. uderzył obok muru mocno podkręcając piłkę,

3:0 Sz.Byrtek w 40 min. po kontrze i strzale w długi róg bramki Maginiego,

4:0 Caputa w 90 min ustalił rezultat meczu uderzając z powietrza w długi róg.

MKS: Magini – Sidło (Król 46), Todorski, Wesecki, Józefus, Śmigiel, Filip, Żebrowski (Mirus 87), Sejwa (Guzy 69), Skrobek, Pułtorak (Pawełkowski 84).

żółte kartki: Filip, Todorski

czerwona kartka: Todorski (80 min. za dwie żółte).

W najbliższą środę (30 sierpnia, godz. 17.00) MKS Lędziny rozegra w Studzionce wyjazdowy mecz pucharowy z LKS Studzionka.

PS. Przepraszamy za brak aktualizacji w minionych dniach, natłok obowiązków wszelkiego rodzaju – związanych także z wyjazdem dzieci i młodzieży MKS na obóz piłkarski – sprawił, że na stronę zabrakło czasu…