Szósta kolejka HAIZ IV ligi rozpoczęła się w Tychach, gdzie rezerwy GKS-u pokonały Unię Racibórz 4:2 (2:1). MKS doznał niestety kolejnej porażki, ulegając w Jasienicy Drzewiarzowi 2:3 (1:2). Oto komplet rozstrzygnięć 6 serii gier w grupie II, z krótką relacją z Jasienicy za portalem www.sportowebeskidy.pl

Drzewiarz Jasienica – MKS Lędziny 3:2 (2:1) Kozielski 14, Szlosek 33, Kołodziej 54 – Turczyński 25, Szczurek 87

MKS: Kwiatkowski – Kut, Mateja, M.Roszak, Czupryna, Piekielny, Sobczak, Szczurek, Śliwa, Worek (Adamus 83), Turczyński.

Drzewiarz: Urbaczewski- Fizek, Piela, Chojnacki, Rusek (Lapczyk 46), Wentland, Łoś, Szlosek, Kołodziej, Haczek (Studencki 83), Kozielski (Waleczek 90).

Żółte kartki: Rusek, Fizek – Piekielny, Roszak

Czerwone kartki: Fizek (80) – M.Roszak (65, za dwie żólte).

„Wynik rywalizacji uderzeniem głową w 14. minucie otworzył ten, od którego zdobywania goli należy wymagać, czyli grający na pozycji numer „9” Adam Kozielski. Podopieczni Wojciecha Jarosza poszli za ciosem i chwil kilka później ponownie mogli unieść ręce w górę. Piłka zatrzepotała w „sieci” po trafieniu Jakuba Szloska. W rolę asystenta w obu przypadkach wcielił się Patryk Wentland, który dokładnie dogrywał do partnerów ze stałych fragmentów gry. Komfortowa sytuacja momentalnie zmieniła się, bowiem Antoni Turczyński pokonał broniącego dostępu do „świątyni” gospodarzy Damiana Urbaczewskiego. Drużyna z Lędzin dosłownie rozklepała defensywę Drzewiarza w tej sytuacji.
Na dystans dwóch goli jasieniczanie odskoczyli po przerwie. Dariusza Kołodzieja z okolic 20 metra przymierzył w samo okienko. Mógł Drzewiarz dobić rywala, ale nie potrafił sfinalizować żadnego z kontrataków. Brakowało gospodarzom precyzji w ich rozegraniu. W ostatniej fazie meczu zrobiło się nerwowo. Najpierw jeden z graczy gości przedwcześnie musiał opuścić plac gry, jego los podzielił Anton Fizek, arbiter dwukrotnie sięgał do kieszonki po czerwoną kartkę, a w samej końcówce przyjezdni ponownie złapali kontakt. Indywidualny błąd obrońcy wykorzystał Marcin Szczurek, który ustalił wynik rywalizacji.”
za: www.sportowebeskidy.pl

W innych meczach: 

GKS II Tychy – Unia Racibórz 4:2 (2:1) Wróblewski 5, Kopczyk 14, Rogalski 70,78 – Chałupiński 8, Plewa 57
Decor Bełk – GKS Radziechowy-Wieprz 2:2 (0:0) Wybierek 54k, Bysiec 90+4 – Łącki 75, M.Dudka 86
LKS Czaniec – Bytomski Sport Bytom 1:1 (0:0) P.Kozioł 84 – Tylec 66
Spójnia Landek – LKS Goczałkowice-Zdrój 0:0
Dąb Gaszowice – Beskid 09 Skoczów 3:1 (2:1) M.Reguła 17, Kulczyk 42,73 – Janik 7

Podbeskidzie II Bielsko-Biała – Wilki Wilcza 1:2 (0:2) Szymański 75 – Buchalik 28, Gajewski 45
MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski – Kuźnia Ustroń 1:0 (1:0) Oślizlok 22