MKS Lędziny zapisał dziś na swoim koncie kolejne 3 punkty. Mimo, że lędzinianie nie rozegrali jakiegoś szczególnie dobrego spotkania, pewnie zainkasowali pełną pulę. Goście, prowadzeni (po rezygnacji Macieja Nowaka) przez Grzegorza Kanię, pierwszy celny strzał na bramkę Gąsiora oddali w … 90 minucie gry.

[singlepic=13790,360,320]

MKS Lędziny – UKS MK Górnik Katowice 3:0 (2:0)

Bramki:

1:0 Gadaj 20 min (celna dobitka po strzale Śliwy z 20 m i ładnym rozprowadzeniu akcji przez Józefowicza),

2:0 M.Roszak 37 min (defensor MKS-u skutecznie strzałem z linii 5 m wykończył dośrodkowanie Śliwy z rzutu rożnego),

[mecze]Qgg2wuuFajU&feature=youtu.be[/mecze]

3:0 Ingram (soczyste uderzenie w długi róg bramki gości z 18 m., przy asyście Bednarka).

[singlepic=13792,360,320]

W 85 minucie atomowym uderzeniem w poprzeczkę z 15 m popisał się jeszcze Roszak. Nie brakowało także i innych okazji do podwyższenia prowadzenia, ale brakowało dziś zarówno wykończenia, jak i ludzi …  do finalizowania akcji. Rafał Włodek, który zadebiutował przed tygodniem, nabawił się urazu, który na jakiś czas wyklucza go z gry. Problemy z więzadłami ma Maławy, nie było także  Gardawskiego… Meczów jeszcze sporo, a kadra coraz węższa. Choć co mają powiedzieć zawodnicy i działacze MK? Oni na spotkanie do Lędzin dojechali zaledwie w jedenastu…

MKS: Ł.Gąsior – Bednarek, Uniejewski, Sopelewski, M.Roszak, Karlik, Janik (Michalski 55), Śliwa, Ingram, Gadaj, Józefowicz;

UKS MK: Kijas – Honysz, Kania, G.Ochojski, Bajorek, Bąk, Domisiewicz, Domagała, Gruz, Krasiński, K.Ochojski;

Unia Bieruń Stary – GKS II Tychy 2:1 (2:0) Janoszka 5, Kiec 25 – Błanik 60

AKS Niwka Sosnowiec – Unia Kosztowy 1:5 (0:1) Przątka – Kohut dwie, Wlazło Demitraszek, Kowalski

Piast Bieruń Nowy – Sparta Katowice 4:2 (4:1) Brzeziński, Kamieński 2, S.Magiera – Kawulka, Piwczyk

KS Żory – AKS Mikołów 0:3 (0:2) Twardawa, Kulisa, Wieczorek

Znicz Jankowice – Ogrodnik Cielmice 3:2 Żemła dwie, Jędrysik – Wojciechowski 2