Komisja do spraw Nagłych Śląskiego Związku Piłki Nożnej z uwagi na potencjalne zagrożenia dla zdrowia i życia uczestników piłkarskich, spowodowane rozprzestrzeniającym się koronawirusem COVID-19 oraz biorąc pod uwagę stanowisko Minister Sportu o odwołaniu wszystkich imprez sportowych, uchwałą nr 2/20 KdsN z 10.03.2020 roku, przesuwa o dwa tygodnie rozpoczęcie wszystkich rozgrywek – seniorskich od IV ligi w dół, młodzieżowych i II ligi kobiet grupa 3.

Decyzja odnosi się do 16 i 17 kolejki gier IV Ligi oraz Ligi Okręgowej gr. 5, oraz 16 kolejki gier Ligi Okręgowej gr. 6, zaplanowanych na weekendy 14/15 i 22/23 marca.

Powyższe dotyczy także i oczywiście grupy 5 klasy okręgowej tysko-bielskiej, w które to rywalizuje MKS Lędziny. Jedno jest pewne, iż tegoroczna runda wiosenna będzie wyjątkowa: szarpana, z dużą ilością przełożonych spotkań, być może konieczne będzie granie systemie sobota-środa-sobota.

Z zasadnością decyzji nie polemizujemy, jesteśmy zobowiązani się podporządkować. Nie mniej jednak, wcale nie jest pewnym, iż wyznaczony termin 28-29 marca za dwa-trzy tygodnie będzie aktualny i realny do wdrożenia.

Na tą chwilę spotkania tych kolejek gier, zaplanowano roboczo na termin środowy w maju lub czerwcu. W czwartek zbiera się zarząd PZPN, który zapewne podejmie decyzję co do kolejnych terminów gier, o decyzjach w sprawie rozgrywek będziemy informować  na bieżąco.