Przed nami trzy weekendy czerwca, w trakcie których poznamy wszystkie rozstrzygnięcia w ligach seniorskich i młodzieżowych. Część z drużyn zakończy swoje rozgrywki już w ten kolejny (4-5 czerwca), ale zanim przejdziemy do zapowiedzi, krótki raport z gier młodzieży w ostatnich dwóch tygodniach.

Juniorzy w minionym tygodniu mierzyli się z jednym z faworytów w rozgrywkach III ligi. Do przerwy nasi piłkarze grali bardzo dobrze, remisując 1:1. Niestety, w drugich 45 minutach tyszanie zaprezentowali dobrą i skuteczną piłkę, rażąc celnymi strzałami zwłaszcza z dystansu. Ostatecznie bramka Alana Grotta okazała się tylko honorową przy porażce 1:6. We wtorek (31 maja), drużyna trenera Mirosława Wowro stanęła naprzeciw Unii Bieruń Stary. Lędzinianie objęli prowadzenie za sprawą Damiana Skrobka w 23 min., ale tuż przed przerwą Unia zdobyła wyrównującą bramkę. Na bramkę gości z 68 minuty po kolejnych czterech odpowiedział jeszcze Mateusz Firlej, ale ostatnie słowo należało do gości, którzy w ciągu 5 minut zanotowali dwa trafienia przechylając szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Przed drużyną juniorów arcytrudne zadanie, bowiem w niedzielę (5 czerwca) o godzinie 11.00 zmierzą się na własnym boisku z TS Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Młodziki swoje ligowe występy w rundzie wiosennej zakończą domowym pojedynkiem z Polonią Tychy, zaplanowanym na sobotę na godz. 10.00. W swoim ostatnim występie w Bieruniu Starym pokonali miejscową Unię 5:0, a ojcem zwycięstwa był Olek Pisarzowski, który zapisał na swoim koncie 3 trafienia. Pozostałe dorzucili Michał Firlej oraz Michał Kowalczyk.

Trampkarzy czeka w najbliższy poniedziałek (6 czerwca) wyjazdowy pojedynek z ZET Tychy. Początek o godzinie 17.00. W ostatnim tygodniu zespół trenera Pawła Majera rozegrał dwa spotkania. W pierwszym rozegranym w Tychach zwyciężył Czułowiankę Tychy 4:1 (po bramkach Kuby Krucińskiego, Michała Firleja, Tomka Kubicy i Dawida Klekota), a w minionym piątek zremisował na własnym boisku z BAP Piast Gol Bieruń 4:4 (trzy bramki Krucińskiego oraz jedna Michała Kowalczyka).

Przed najmłodszym zespołem żaczków jeszcze dwa turnieje z udziałem LKS Gardawice, Siódemki Tychy oraz Unii Bieruń Stary. Najbliższy odbędzie się w sobotę 4 czerwca o godzinie 10.00 w Bieruniu Starym. Cieszy fakt, że poszerza się kadra zespołu, a do treningów dołączają kolejni zawodnicy chętni podnosić swoje umiejętności. Trener Ryszard Wowro przed każdym kolejnym turniejem ma coraz większy ból głowy przy wyborze kadry meczowej.

Zdjęcie główne pochodzi z profilu FB Unii Bieruń Stary (turniej żaczków, 28 maja).

Nie zapominamy także o seniorach zapraszając na weekendowe spotkania w klasie okręgowej i b klasie. W sobotę od godz. 17.00 MKS rywalizować będzie z MKS Iskra Pszczyna w ramach 28 kolejki rozgrywek w klasie okręgowej, a w niedzielę – o tej samej porze – świetnie prezentująca się w ostatnim czasie „dwójka” MKS-u zmierzy się z LKS Mizerów.

Serdecznie zapraszamy!