W dniu dzisiejszym (16.09.) rozegrano ostatnie z zaległych spotkań w podgrupie II (grupa 5 klasy okręgowej). Najbliższy rywal MKS-u (sobota 19 września, godzina 12.00), Sokół Wola przegrał aż 1:6 (0:3) z Pionierem Pisarzowice. Tym samym, każdy z zespołów ma rozegrane 9 spotkań. A zatem czas na kilka słów podsumowania pierwszej części rozgrywek, która wyłonić ma cztery zespoły które wiosną rywalizować będą w grupie mistrzowskiej (bez zaliczenia punktów).

1:6
(0:3)
 • Kołek Wojciech
 • Lendzion Mateusz Żółta kartka
 • Szmidt Jakub Zmiana Żółta kartka
 • (46′ Zmiana Kaczmarczyk Dawid )
 • Grabolus Klaudiusz Zmiana
 • (46′ Zmiana Niesyto Filip )
 • Sosna Adrian
 • Więckowski Bartłomiej Żółta kartka
 • Pochopień Michał Gol
 • Faruga Jakub Żółta kartka Żółta kartka Czerwona kartka
 • Kubeczko Tobiasz
 • Jarnot Mariusz
 • Porczyński Tomasz
 •  Surwiłło Piotr
 •  Sołtysik Wojciech
 •  Kasolik Wojciech
 •  Pękala Michał
 •  Dziubek Mateusz Zmiana
 • (72′ Zmiana  Gawor Mikołaj)
 • Gol Walczyk Patryk
 •  Paw Marcin Zmiana
 • (82′ Zmiana  Łatka Damian)
 •  Muszyński Marcin Zmiana
 • (60′ Zmiana Gol Puda Grzegorz)
 • Gol Gol Gol Strzeżoń Michał
 • Gol Nycz Łukasz Zmiana
 • (78′ Zmiana  Górny Sebastian)
 •  Kubiczek Dariusz
Trenerzy:
Dariusz Grzesik Sebastian Klimek
Strzelcy bramek:
 • 58′ Pochopień Michał
 • 0:1
 • 0:2
 • 0:3
 • 0:4
 • 1:4
 • 1:5
 • 1:6
 • 12′ Nycz Łukasz (k)
 • 21′ Strzeżoń Michał
 • 32′ Strzeżoń Michał
 • 54′ Walczyk Patryk
 • 76′ Puda Grzegorz
 • 92′ Strzeżoń Michał
Żółte kartki:
 • 26′ Szmidt Jakub
 • 41′ Więckowski Bartłomiej
 • 44′ Lendzion Mateusz
 • 51′ Faruga Jakub
 • 59′ Faruga Jakub
Czerwone kartki:
 • 59′ Faruga Jakub

Wracając do rozgrywek podgrupy II, pierwsze co rzuca się w oczy, to duża przepaść punktowa (i sportowa) jeśli chodzi o czołówkę tabeli a zespoły z ogona grupy. Czołówka, której przewodzą GTS Bojszowy, MKS, Pasjonat Dankowice i LKS Bestwina wykrystalizowała się stosunkowo szybko. Te zespoły mają największy potencjał kadrowy, do tego by powalczyć o czwórkę i z reguły nie zawodzą. Z reguły, bowiem Pasjonatowi przydarzyła się wpadka z Przełomem, a LKS Bestwina przegrała u siebie zarówno z Ogrodnikiem, jak i Bestwinką. GTS Bojszowy i MKS traciły punkty wyłącznie z zespołami z czołówki tabeli: GTS z Bestwiną i Pasjonatem, MKS z ekipą z Dankowic i w derbach z GTS. Lędzinanie co znamienne, przywieźli komplet punktów z wyjazdów, a u siebie – po trzech wygranych w stosunku 5:0 – ponieśli dwie domowe porażki.

Skreślać, jeśli chodzi o walkę o pierwszą czwórkę,  nie można Ogrodnika i KS Bestwinka. Cielmiczanie u siebie są groźni dla każdego, a na wyjazdach także potrafią się zmobilizować (jak w Bestwinie). KS Bestwinka potrafił ograć wyżej notowanego lokalnego rywala, co też świadczy o potencjale tego zespołu. Z kolei Piast Bieruń, wygląda zdecydowanie lepiej kadrowo i punktowo, aniżeli w zeszłym sezonie. O awans do czwórki będzie trudno, ale niespodzianki z udziałem ambitnych bierunian nie są wykluczone.

Trudno uwierzyć, by trzy ostatnie zespoły zamykające tabelę z jednocyfrowym dorobkiem punktowym, tj. Pionier, Przełom i Sokół mogły włączyć się walki o czołowe lokaty. Muszą skupić się na punktowaniu w pojedynkach z bezpośrednimi rywalami o utrzymanie i wszystkie siły rzucić na te spotkania. Nawet pojedyncze zrywy i zwycięstwa (choćby i z faworytem), nie będą się liczyć do rozgrywek wiosennych. Tu do dużego awansu w tabeli potrzebna by była seria zwycięskich gier, niezależnie od rangi i siły rywala. Zaskakuje zwłaszcza postawa Sokoła, który przed bieżącym sezonem zanotował kilka ubytków, ale także i wzmocnił się kilkoma zawodnikami. Wydaje się jednak, gdy młodzież z Woli okrzepnie, wiosną powinna poradzić w walce o utrzymanie znacznie lepiej. Kilka dni temu z ławką trenerską na Woli pożegnał się trener Dariusz Grzesik. Jego następca stanie przed trudnym zadaniem…. zespół tymczasowo w pojedynku z Pionierem prowadzili Jakub Jucha oraz Rafal Kula.

Wkrótce zaprezentujemy podsumowanie dot. sytuacji w grupie I, czekamy jednak na dogranie meczów zaległych i wyrównanie proporcji spotkań, gdyż rozgrywki mocno były storpedowane przez sytuację epidemiczną.