Dzisiaj o godzinie 17:00 MKS Lędziny podejmował zespół Dębu Gaszowice w 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej, zwyciężając 4:2 (2:1). Za dwa tygodnie zagramy w 1/4 finału, a wśród potencjalnych rywali są: GKS Jastrzębie, Górnik II Zabrze, Ruch Radzionków bądź Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (finał 11.05.), GKS Radziechowy-Wieprz, Tęcza Błędów, Unia Kalety, Rekord Bielsko-Biała.

Przebieg meczu:

Początek spotkania był trudny i przy piłce częściej znajdowali się piłkarze Dębu, choć pogoda dopisała to mokra murawa nie ułatwiła gry żadnej ze stron. MKS rozgrywał mecz w nieco okrojonym składzie, a jakby tego było mało już w 4 minucie kontuzji doznał Masternak po ostrym wślizgu rywala. Nie zabrakło okazji dla rezerwowych, którzy mogli pokazać się z dobrej strony.

4 min. – Wślizg rywala i kontuzja Masternaka, którego zastępuje na boisku Augustyniak,

6 min. – Pierwszy strzał na bramkę choć niecelny oddał zawodnik Dębu z ok. 20 metra,

16 min. – W pole karne wchodzi Frąckowiak, wykłada piłkę na 16 metr, strzela Augustyniak niestety niecelnie nad bramką,

17 min. – Dobra akcja Lędzin, piłka zagrana w pole karne, doskakuje do niej Kozok, lecz zostaje faulowany przez spóźnionego obrońcę rywali. W efekcie sędzia dyktuje rzut karny. Do jedenastki podchodzi Matysek i pewnym strzałem w lewy róg bramki daje Lędzinom prowadzenie.

20 min. – Po objęciu prowadzenia MKS poczuł się pewniej i coraz częściej gościł pod bramką rywali,

21 min. – MKS znów popisuje się dobrą akcją, mocne podanie między obrońców od Kozoka otrzymuje Stworzyjan, ale pojedynek sam na sam z bramkarzem niestety przegrywa.

24 min. – Rzut rożny rywali, głęboka wrzutka i bardzo dobry strzał zawodnika Dębu, ale i jeszcze lepsza parada Kwiatkowskiego, która ratuje MKS od straty gola.

40 min. – Szybka kontra MKS’u, Matysek zagrywa do Kozoka, ten szybko do Frąckowiaka, który przyjmuje piłkę i bez zastanowienia oddaje strzał lewą nogą na dłuższy słupek bramki i daje Lędzinom prowadzenie 2:0.

45 min. – Do głosu w końcu dochodzą rywale, akcja lewą stroną boiska, rywal mija obrońcę i zagrywa piłkę na „pustaka” do wchodzącego w pole karne kolegi, który daje swojej drużynie szansę na odrobienie strat.

Do przerwy MKS Lędziny prowadził z Dębem Gaszowice 2:1, po bardzo dobrzej grze i zorganizowaniu w defensywie. Stracona bramka gwarantowała, że po przerwie emocji nie zabraknie.

I nie zabrakło, ale raczej tych pozytywnych, bo MKS na kolejną bramkę swoim kibicom czekać zbyt długo nie kazał.

46 min. – Zmiana w zespole MKS’u, boisko opuszcza Kozok, a zastępuje go Hudy.

49 min. – Kolejna dobra akcja Frąckowiaka, piłka wystawiona na 20 metr, przepuszcza ją Augustyniak, a z zza pleców w pełnym biegu piękną bramkę na 3:1 zdobywa Matysek, nie dając szans bramkarzowi rywali.

66 min. – Rywale nie zamierzali składać broni. Zamieszanie przed polem karnym wykorzystuje zawodnik Dębu, mija interweniujących Uniejewskiego i Ingrama i ładuje bramkę z ok. 8 metra na 2:3 i Dąb znów odzyskuje szansę na lepszy wynik.

67 min. – piłkę po zamieszaniu w obronie rywali przejmuje Augustyniak, oddaje strzał, lecz po raz kolejny nie celny.

87 min. – Kontra MKS’u Lędziny, długa piłka zagrana przez Uniejewskiego, piłkę główkuje najpierw obrońca, a potem Frąckowiak do której dopada Augustyniak i pędzi na bramkę, oddając pewny strzał obok prawego słupka bramki rywali. Jednocześnie rehabilitując się za wcześniejsze sytuacje daje Lędzinom pewne prowadzenie 4:2.

90 min. (+4) – Koniec meczu i pewny wynik dający MKS’owi awans do kolejnej rundy rozgrywek.

Mecz sędziował Pan Andrzej Chudy (Zabrze). Na trybunach MKS’u nie zabrakło również wielu sympatyków zespołu z Lędzin.

Składy obu zespołów:

MKS: Kwiatkowski – M.Nagi, Masternak (Augustyniak 4, Piasecki 90), Uniejewski, Bednarek,Matysek, Frąckowiak, Ingram, N.Nagi, Kozok (Hudy 46), Stworzyjan.

Dąb: Szkatuła – Berger (Mazur 62, Stawarski, Sikora, Kraśniewski, Michalski (Kaczmarczyk 46), Gnyp (Słaby 69), Trzetrzelewski, Szpak, Kośmider (46. Mandrysz 46), Brózda.

Bramki dla Lędzin zdobywali: Matysek 17′, 49′ Frąckowiak 40′ Augustyniak 87′.

Natomiast bramki dla Dębu zdobyli: Kośmider 45′ i Szpak 66′.

Żółte kartki: M. Nagi, Frąckowiak – Stawarski, Szpak, Trzetrzelewski, Brózda.

Losowanie kolejnej rundy rozgrywek już jutro, a mecz 1/4 finału zostanie rozegrany w środę 18 maja!