Kończąc wątek podsumowujący występy juniorów w minionym sezonie, przedstawiamy rozmowę z trenerem Kazimierzem Rozmysłowskim.

 

Underek: Proszę o krótkie podsumowanie minionej rundy i sezonu w wykonaniu Pańskiej drużyny.

K.R.: Runda wiosenna w naszym wykonaniu była bardzo dobra, zostaliśmy „rycerzami wiosny” i z 25 pkt. zajęliśmy wiosną 1 miejsce. Przejmując drużynę po Piotrku Bombie po cichu liczyłem, że wygrywając wszystkie mecze wygramy ligę, niewiele się pomyliłem. W sumie w sezonie 2009/2010 uplasowaliśmy się na 4 miejscu, trochę za nisko jak na możliwości tej drużyny!
Underek: Czego zabrakło, by uplasować się na podium w TLJ?

K.R.: O tym, że nie wygraliśmy ligi zadecydowała strata z jesieni oraz feralny mecz na Woli, gdzie prowadząc na 15 minut do końca 1-3 przegraliśmy 4-3. Gdyby nam dodać 3 punkty, a Woli odjąć 3 pkt. za wygrana to My bylibyśmy mistrzem ligi juniorów sezonu 2009/2010, cóż pech!
Underek: Który z meczów w wykonaniu juniorki był najlepszy?

K.R.: Najlepszy mecz zagraliśmy o dziwo właśnie na Woli, ale i tam niestety nie ustrzegliśmy się poważnych błędów w końcówce
Underek: Którzy zawodnicy prezentowali najlepszą i najrówniejszą formę w ciągu rundy wiosennej?

K.R.: Najlepszym zawodnikiem rundy wiosennej został Tomasz Kaczmarek, wyróżnić też mogę kapitana drużyny Krystiana Ziółkowskiego, Kamila Ingrama, Grzegorza Cuber, Arka Smolorza oraz Rafał Maniurę. Sporym wzmocnieniem drużyny byli trenujący z pierwszą drużyną Łukasz Gardawski, Marcin Majer, Adam Frukacz, Grzegorz Michalski, Łukasz Cięciara, Grzegorz Kostrzewa i Łukasz Gąsior. Pokazali się też z dobrej strony nowi zawodnicy, tacy jak Kamil Hajduk czy Grzegorz Kuliński. Szkoda, że tylko na mecze mógł przychodzić nasz pracujący snajper Paweł Napieraj, który mimo tego wiosną zdobył 7 goli.

Underek: Jakie perspektywy stoją przed tą drużyną? Czy komuś np. kończy się wiek juniora?

K.R.: Drużyna ma duże perspektywy i umiejętności, duża grupa zawodników jeszcze trochę w juniorach może grać, choć życzę im, aby pięli się w górę. a nie spoczęli na laurach Wiek juniora ukończyli: Napieraj, Gardawski, Cięciara, Kostrzewa Liczę jednak, że zawodnicy z rocznika 1995 godnie ich w nowym sezonie zastąpią i powalczą o mistrzostwo za rok.

Underek: Jak układa sie współpraca z Marcinem Polarzem?

K.R.: Z trenerem Polarzem ktoś chciał Nas skłócić, ale pogadaliśmy szczerze i wyjaśniliśmy sobie wszystkie niejasności, to będzie owocowało na przyszłość. Prowadzi drużynę dobrze i zawsze może na mnie liczyć. Życzę Mu jak najlepiej, może uda Mu się zdobyć za rok 4 ligę dla Lędzin.
Underek: Czy trener nadal będzie prowadził juniorkę w przyszłym sezonie?

K.R.: Na tą chwilę zostaję dalej trenerem juniorów.

Dziękuję za rozmowę.