Sobotni poranek (11.03.) przyniósł sparingowe zmagania drużyn trenerów Artura Olesia (rocznik 2011 i młodsi) oraz skrzatów pod wodzą trenera Pawła Podleśnego. Swoje sparingi regularnie rozgrywają zespoły młodzików z rocznika 2010. Każdy z nich został zgłoszony do wiosennych rozgrywek w Podokręgu Tychy, w ktorych zobaczymy jeszcze ekipy żaczków i trampkarzy.

Drużyna skrzatów, dzięki inicjatywie trenera, mogła rozegrać blisko 2-godzinny mecz z Brasilian School z Bielska-Białej. Była to cenna lekcja dla najmłodszych zawodników, którzy zaprezentowali mnóstwo dobrych akcji, zdobywając ku uciesze swoich najwierniejszych kibiców dużo bramek.

Podopieczni Artura Olesia, na zaproszenie trenera Pawła Siedleckiego z UKS Sprint Katowice udali się do Katowic, by rozegrać towarzyski mecz z gospodarzami w rywalizacji czterech czteroosobowych zespołów. Nasza drużyna zaprezentowała się bardzo dobrze, a sama rywalizacja przyniosła sporo emocji. Trener Oleś wciąż zaprasza wszystkich chętnych z roczników 2011-2012 do dołączenia do zespołu 🙂

 

Końcówką marca i początkiem lutego drużyna Młodzików z rocznika 2010 rozegrała 3 sparingi na trawie. Przejście z hali dla podopiecznych trenera Pawła Majera było dość gwałtowne, ponieważ w pierwszym spotkaniu rozegranym na boisku przy ul. Andersa 22 w Tychach, piłkarze MKS wysoko przegrali z miejscowym APN.

Kolejne dwa mecze kontrolne, już na własnym terenie, kolejno z drużynami z Woszczyc i Mysłowic przebiegły dużo lepiej dla naszych zawodników. W obu spotkaniach tracili tylko po jednej bramce, zdobywając ich w obu meczach kilkanaście. Świetne zagrania, duże poświęcenie zawodników w trudnych warunkach dały efekty i do kolejnych spotkań podchodzimy z dużo lepszym nastawieniem i chęciami do jeszcze większej pracy.