Jedynym akcentem Świątecznego – Wielkanocnego weekendu będzie zaplanowany na Wielką Sobotę (08.04.) mecz 20 kolejki w II grupie IV ligi, w którym to MKS Lędziny zmierzy się na własnym obiekcie z liderem z Łazisk Górnych, czyli Polonią. Początek spotkania o godzinie 11.00.

MKS Lędziny w rundzie wiosennej rozegrał jak dotąd trzy mecze ligowe, ponieważ ten z Unią Racibórz z pierwszej wiosennej kolejki został przełożony na dzień 19 kwietnia. Bilans tych trzech spotkań to 4 punkty, 1 zwycięstwo, 1 remis i 1 porażka. Lędzinianie w tabeli zajmują obecnie  11 pozycję z liczbą 21 zdobytych punktów, 6 zwycięstwami, 3 remisami i 9 porażkami w 18 rozegranych meczach. Na swoim obiekcie, drużyna prowadzona przez trenera Adriana Napierałę w obecnym  sezonie czterokrotnie zwyciężyła, dwukrotnie zremisowała i dwukrotnie poniosła porażkę. Zespół z Lędzin w minionej kolejce uległ na wyjeździe 0:1 Gwarkowi Ornontowice.

Polonia nadal jest liderem tabeli, ale jej przewaga nad wiceliderem z Ornontowic stopniała do jednego punktu. Łaziszczanie w czterech spotkaniach rundy rewanżowej zdobyli do tej pory  pięć punktów zapisując na swoim koncie zwycięstwo, 2 remisy i  porażkę. Podopieczni Trenera Piotra Mrozka w 19 serii gier zremisowali bezbramkowo z Podbeskidziem II Bielsko Biała.

„Jeżeli chodzi o mecze pomiędzy Polonią i MKS-em Lędziny na ligowym podwórku to obie drużyny spotkały się na murawie dziewięć razy, z czego czterokrotnie ze zwycięstwa cieszyli się łaziszczanie, cztery razy padł remis, a raz lepsi okazali się Piłkarze z Lędzin natomiast  bilans bramkowy jest korzystny dla Polonii i wynosi 16:11. Po raz ostatni, Piłkarze z Łazisk Górnych i Lędzin rywalizowali ze sobą w Rundzie Jesiennej obecnego sezonu. Na Stadionie Miejskim w Łaziskach Górnych w meczu rozegranym 3 września 2022 r.,  Polonia po golach Kamila Uniejewskiego, Piotra Osieckiego i Oliwiera Buchczika,  zwyciężyła 3:1.”

Za www.polonia.laziska.pl

Kamila Uniejewskiego nie zobaczymy już w barwach Polonii, bowiem zimą opuścił jej szeregi (z uwagi na kontuzję), podobnie jak i Ireneusza Badury, Mikołaja Kiesia oraz Kacpra Grycana. Z kolei, do drużyny trenera Piotra Mrozka dołączyli: Gabriel Nowak z Szombierek Bytom, Filip Matuszczyk z LKS Goczałkowice-Zdrój, Kajetan Rutkowski z GKS II Tychy oraz wychowankowie Jakub Góralczyk, Jakub Kopiec.

W zespole gości brak pauz kartkowych, z kolei w zespole MKS-u nie zobaczymy na murawie Mateusza Wójcika (4 żółte kartki).

Spotkanie poprowadzi Rafał Rokosz z Siemianowic Śląskich (na liniach asystenci: Krystian Furgała, Marcin Rosicki).

Mecz 20 Kolejki IV Ligi gr. Śląskiej II: MKS Lędziny – Polonia Łaziska Górne zostanie rozegrany w Wielką Sobotę, 8 kwietnia o godz. 11:00 na Stadionie w Lędzinach przy ul. Stadionowej 1.