Niebywałych emocji dostarczyło dzisiejsze (08.04.) spotkanie pomiędzy MKS Lędziny, a Polonią Łaziska Górne rozgrywane w ramach 20 kolejki IV ligi. Atmosfera świąteczna niezbyt udzieliła się piłkarzom, a na boisku – zwłaszcza przed przerwą – od samego początku wprost iskrzyło od emocji. Efektem spora ilość kartek po każdej ze stron. Nie zabrakło także bramek i dogodnych okazji pod każdą z bramek, stąd i rezultat 3:3 (2:3) dziwić nie może.

MKS rozegrał bardzo dobre zawody i gdyby nie proste błędy w defensywie w pierwszej połowie, rezultat meczu z dotychczasowym liderem mógł być jeszcze lepszy. Nie mniej jednak trzeba cieszyć się, iż po przerwie lędzinianie do końca walczyli o choćby punkt, co zostało nagrodzone w doliczonym czasie gry. Obie jedenastki pewnie wykorzystał Mateusz Śliwa, a skuteczną dobitkę po strzale Ingrama wykonał Vitalii Miklosh. W pamięci utkwiły także szanse z drugiej części gry Ingrama (uderzenie w słupek z 15) i okazja Śliwy po wrzucie z autu Kostrzewy, kiedy to Stambuła w ostatniej chwili przeniósł piłkę nad poprzeczką.

MKS Lędziny – Polonia Łaziska Górne 3:3 (2:3) Śliwa 17k., 90+6k., Miklosh 36 – Wróblewski 6, Matuszczyk 24, Fabisiak 39
MKS: Kuchta – Todorski (Skrobek 82), Nowrocki, Zygma, Józefus (Śmigiel 76), Ingram, Pułtorak (S.Krakowiak 66), Miklosh, Kaziszyn, Śliwa, G.Kostrzewa.
Polonia: Stambuła – Gersok, Nowara, Terbalyan, Widuch, Kaszok, Fabisiak, Waśkiewicz, Matuszczyk, Wróblewski, Polczyk oraz Góralczyk, Nowak, Staniucha, Rutkowski.
żółte kartki: Zygma, Kostrzewa, Todorski – Rutkowski, Matuszczyk, Gersok, Stambuła.
Szczegóły w filmowym skrócie wkrótce.

W innych meczach 20 kolejki:

Unia Racibórz – Błyskawica 5:0 (3:0) Rycka, Kłosek, Kuczera, Migus, samobójcza

KS ROW – Gwarek 1:2 (1:1) Piejak – Kowalik, Majeranowski

Podbeskidzie II – Drzewiarz 5:2 (2:1) Dziemidowicz 6, Marchewka 25, 49, Kukuła 84, Kunka 90k – Luan 41, Bukowczan 75

GKS II Tychy – Czaniec 2:1 (0:1) Żelazowski 60, Oleksy 90 – A.Apanchuk 42

MRKS – Orzeł 2:2 (1:2) Raszka 15, Mizia 87 – Sz.Byrtek 42, Biegun 45

Unia Turza Śl. – Kuźnia 5:1 (2:0) Musiolik 4, Gałecki – Niewiadomski

Decor Bełk – Spójnia 1:0 (1:0) Habdas 3-sam.