Tylko jedna z lędzińskich drużyn może się pochwalić zdobyciem tytułu mistrzowskiego w niedawno zakończonym sezonie. Mowa o zespole trampkarzy starszych, czyli złożonych z zawodników urodzonych w roku 1996 i młodszych.

W minionym sezonie efekt przyniosła praca wykonywana przez Wiesława Szwarockiego, a także zaprocentowało doświadczenie, jakie młodzi piłkarze MKS-u zyskali w zeszłym roku, zajmując wtedy jeszcze miejsce w środku ligowej stawki. Docenić należy fakt, że ten zespół – jako jedyny spośród wszystkich drużyn młodzieżowych lędzińskiego klubu – zimą odbył obóz przygotowawczy w ośrodku w Węgierskiej Górce.

W obecnych rozgrywkach trampkarze stoczyli pasjonujący bój z Iskrą Pszczyna i Sokołem Wola o tytuł mistrzowski, zakończony happy-endem w piątkowe popołudnie, tj. 18 czerwca. Tak się złożyło, że właśnie ostatni mecz z ekipą z Pszczyny był tym decydującym o końcowym tryumfie. Podopieczni Wiesława Szwarockiego stanęli na wysokości zadania, uporali się z presją i zwyciężyli 4:1. Dzięki dwóm wygranym (5:4 ponadto w Pszczynie) z Iskrą w bezpośrednich pojedynkach, pomimo identycznego dorobku punktowego, MKS mógł cieszyć się z sukcesu.

W decydującym o tytule meczu wystąpili: Damian Tomalik, Kamil Żmijewski, Tomasz Szprengiel, Adam Grzyb, Patryk Glaba, Rafał Mróz, Bartłomiej Kozłowski, Paweł Majer, Grzegorz Białorucki, Wojtek Szumilas, Michał Nagi, Łukasz Szymura i Szymon Krzemień.

W końcowym rozrachunku wiosny okazuje się, iż lędzinianie zdobyli 22 punkty, wygrywając 7 razy, remisując jeden raz i dwukrotnie przegrywając. MKS zdobył 35 bramek, tracąc 16. Jeśli dołożymy do tego jesienny bilans dziewięciu wygranych (bramki 58-6), daje to 16 wygranych, 1 remis i dwie porażki w całym minionym sezonie. W rozrachunku przynosi to 93 zdobyte i 22 stracone gole.

Do siatki rywali trafiali:

25 – Szumilas (21 J i 4 W)

17 – M.Nagi (7 J i 10 W)

12 – Szymura (5 J i 7 W)

10 – Pawlik (8 J i 2 W)

9 – Białorucki (6 J i 3 W)

6 – Kozłowski (5 J i 1 W)

5 – Krzemień (1 J i 4 W)

3 – Mróz (1 J i 2 W)

2 – Rośkowicz (1 J i 1 W)

1 – Glaba, Grzyb, samobójcza (wszystkie J)

Jak mówi trener Wiesław Szwarocki: „Mam szczególną satysfakcję z faktu współpracy z tymi chłopakami – z tą drużyną zdobyliśmy tytuły mistrzowskie w Podokręgu Tychy w każdej  kategorii wiekowej, począwszy od żaków”. Przyszłość drużyny nie jest jednak jasna. „Chłopcy z tego rocznika skończyli wiek trampkarza. Zgłosiłem do Zarządu Klubu wniosek o zgłoszenie drużyny do rozgrywek katowickiej ligi juniorów młodszych, tak by mogli ogrywać się w grupie zawodników mniej więcej równych wiekowo, nie zaś 3-4 lata starszych, jakby to miało miejsce  w Tyskiej Lidze Juniorów. Mam nadzieję, że Zarząd przychyli się do tego wniosku – inaczej zakończę swoją współpracę z tą drużyną, a kilku z zawodników prawdopodobnie także zdecydowałoby się wówczas odejść z Lędzin”. Wszystko okaże się w połowie lipca.

Szkoda tylko, że rangi tego meczu nie docenili działacze Śląskiego Związku Piłki Nożnej, Podokręgu Tychy i mimo doskonałej okazji do udekorowania którejś ze zwycięskich drużyn po zakończeniu spotkania, żaden z działaczy nie przyjechał do Lędzin, by wręczyć stosowny puchar tryumfatorowi rozgrywek…