W dniu dzisiejszym Wydział Gier Śląskiego Związku Piłki Nożnej zajął się sprawą spotkania Piast Bieruń Nowy – LKS Bełk rozegranego w dniu 29 kwietnia br. (na murawie 1:6), w którego to protokole pomeczowym widnieje taki zapis przeprowadzonych, z którego wynika, iż przez minutę zespół z Bełku grał tylko z jednym młodzieżowcem w składzie, a to oznaczałoby niezgodność z przepisami, a co za tym idzie konieczność przyznania walkowera dla zespołu z Piasta. Kolejną konsekwencją takiego orzeczenia byłoby zmniejszenie przewagi LKS-u Bełk nad Naszą drużyną do zaledwie punktu.

Wbrew licznym komentarzom na stronie LKS-u oraz www.sportowasilesia.com (tam też odsyłam do szczegółów) sprawa nie jest przesądzona. Wydział Gier, po przesłuchaniu kierownika LKS-u, odroczył wydanie decyzji o tydzień, wzywając na kolejne posiedzenie sędziów tego spotkania. Tymczasem trzeba robić swoje i powalczyć o kolejne punty w najbliższych trzech spotkaniach. Najbliższe, to z Jednością już w sobotę (31 maja) o godzinie 17.00.

Dla drużyny MKS-u nie ma innego celu, jak tylko zwycięstwo. Po raz kolejny zespół zagra w możliwie najsilniejszym składzie, bowiem udało się uniknąć pauz kartkowych.

Bieżący rezultat (do przerwy i końcowy) będziemy starali przekazywać na bieżąco. W tej kwestii można także liczyć i na portal www.sportowasilesia.com, który będzie prowadził relację na żywo z derbowego spotkania w Bieruniu, między Unią a Piastem.

Spotkanie poprowadzi Adam Adamus z Bytomia.