Dobre występy byłych lędzińskich piłkarzy natchnęły redakcję do powrotu do cyklu zainaugurowanego jeszcze późną jesienią, prezentującego krótkie podsumowanie weekendowych gier z udziałem zespołów, których barw bronią dobrze znani nam zawodnicy, broniący niegdyś barw MKS-u Lędziny.
Rozgrywki w rundzie wiosennej rozpoczęła tyska a klasa oraz JUWe Jaroszowice z prawdziwą kolonią świetnie znanych nam twarzy. Niestety, kończące w dziewiątkę spotkanie JUWe, w składzie z Radosławem Roszakiem (do 50 min.), Tomkiem Czarneckim (do 85 min.), Jackiem Mikolaszem (od 55 min.), Damianem Nygą i Szymonem Kwiatkowskim uległo w Tychach ZETce 1:3.
Zwycięstwo, z kolei w gr. II klasy okręgowej, na swoim koncie zapisali piłkarze Pogoni Imielin, którzy dzięki bramce zdobytej w 89 minucie gry pokonali Jastrząb Bielszowice 2:1(1:0). Co prawda decydującego gola nie zdobył żaden z naszych byłych piłkarzy, ale swój oczywisty udział w tryumfie mieli Marcin Polarz, Lechosław Synowiec, Łukasz Gardawski (od 70 min.), Grzegorz Cuber (do 60 min.), Łukasz Samek (od 60 min.)
Dobre występy w naszej grupie okręgówki notuje Wojtek Szumilas, wychowanek MKS-u, a później zawodnik APN GKS Tychy, z którego przebija się do szerokiej kadry GKS Tychy. Jak się nie mylę, w niedzielnym pojedynku z Unią Bieruń Stary (wygranym 4:0), zdobył swoją pierwszą bramkę w oficjalnym spotkaniu rezerw tyskiego klubu.
Świetny występ w sobotę, w zwycięskim 6:2 pojedynku z Jednością Jejkowice, odnotowali piłkarze Piasta Bieruń Nowy. W jego barwach występowali Tomek (do 60 min.) oraz Sławek Magiera, którzy zdobyli po jednym golu. Cały mecz na swoim koncie zapisał Paweł Brandys, a na 20 minut na placu gry zawitał Tomasz Pałka.
Dość niespodziewanie, w grupie II klasy okręgowej, swoje spotkanie przegrali piłkarze Unii Kosztowy prowadzonej przez trenera Marka Ruska. Pogromcą drużyny, w której 90 minut oglądaliśmy na murawie Grzegorza Szymoniaka, okazała się Unią Dąbrowa Górnicza, która dzięki trafieniu z 86 minuty wywiozła z Kosztów komplet punktów.
W barwach innego lokalnego rywala, bojszowskiego GTS-u, 70 minut w przegranym 0:2 spotkaniu z GKS Jastrzębie rozegrał Rafał Dąbrowski. Pełny występ zapisał na swoim koncie Wojtek Myszor.
Nasz jedynak w rozgrywkach III-ligowych, czyli Tomek Matysek zdobywając dwa gole w zwycięskim spotkaniu Nadwiślana z Czarnymi Otmuchów (8:0), zdobył 11 oraz 12 bramkę w sezonie i umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji strzelców grupy północnej.