Przed MKS-em już w niedzielę pucharowy mecz 1/8 finału w Wiśle Małej (17.00). Jego ciężar gatunkowy nie jest duży, lecz obrońcy trofeum w Podokręgu wypadałoby wypaść godnie. W MKS trwają intensywne prace nad dopinaniem transferów, zarówno tych do klubu, jak i z klubu. Warto podkreślić, że zawodnicy którzy będą grać jesienią, to w większości piłkarze już znani, którzy reprezentowali barwy MKS we wcześniejszych rundach. Oto pierwsze podsumowanie.

Odeszli:

• Kamil Uniejewski jako wolny zawodnik do Polonii Łaziska Górne,
  • Norbert Stworzyjan na zasadzie transferu definitywnego do Fortuny Wyry,
  • Piotr Kapela jako wolny zawodnik do Fortuny Wyry,
  • Michał i Nikodem Nagi, transfer definitywny do Pogoni Imielin,
  • Przemysław Duda, podjął treningi w Górniku 09 Mysłowice (trwają rozmowy),
  • Mariusz Masternak ( prawdopodobnie Ogrodnik Cielmice, wolny zawodnik)
  • Sebastian Tomecki (szuka klubu),
  • Sebastian Kozok, powrót do GKS Tychy po okresie wypożyczenia.

Przybyli:

• Antoni Turczyński, napastnik, na zasadzie transferu definitywnego ze Stadionu Śląskiego Chorzów (ostatnie półrocze w Sole Oświęcim),
  • Grzegorz Kostrzewa, roczne wypożyczenie z JUWe Jaroszowice,
  • Artur Kamiński, roczne wypożyczenie z GKS Tychy,
  • Łukasz Kut, wypożyczenie do 30.06.2018 r. z Rozwoju Katowice,
  • Marcin Szczurek, obrońca – młodzieżowiec, ur. 09.08.1997 r., z LKS Nadwiślan Rusocice, wcześniej Garbarnia Kraków, wypożyczenie do 31.12.2017 r.,

Kadrę zespołu uzupełniać będą także wyróżniający się zawodnicy zespołu rezerw, z których niektórzy już dziś pokazują się w sparingach (np. Artur Giza, Karol Nowrocki czy Zbyszek Janik).

O kolejnych ewentualnych wzmocnieniach poinformujemy w przyszłym tygodniu.