Od mocnego uderzenia rozpocznie się wiosna w IV lidze. Od razu na start w 16 kolejce rozgrywek MKS-owi Lędziny przyjdzie się zmierzyć z Unią Racibórz. Stawką pojedynku między zajmującymi miejsca XII (jak gospodarze) oraz XV będą punkty, które mogą się okazać bardzo istotne dla sytuacji w dolnej części tabeli. Lędzinianie jak dotąd mają ich 17, natomiast drużyna trenera Dawida Plizgi tylko 13.

Dla podopiecznych trenera Adriana Napierały będzie to pierwsza z okazji do rewanżu, bowiem w 1. kolejce MKS musiał uznać wyższość rywali z Raciborza w stosunku 3:1, a honorową bramkę na swoim koncie zapisał Dawid Pułtorak.

MKS w trakcie zimowych przygotowań rozegrał sześć gier kontrolnych, raz uznając kompromis (w meczu z Przemszą Siewierz), w dwóch przypadkach Lędzinianie schodzili z boiska pokonani (porażki z Niwą Nowa Wieś oraz Victorią Jaworzno, po 0:2), natomiast w kolejnych trzech odnosząc dość przekonujące zwycięstwa (z Sarmancją Będzin 5:2, Pogonią Imielin 4:0 oraz GKS Tychy U19 4:1).

Jeżeli chodzi o zmiany kadrowe, to drużynę MKS opuściło trzech zawodników (o czym pisaliśmy szerzej w osobnym newsie). Trener Napierała wiosną na pewno nie skorzysta już z usług Kowalczyka, Rzepy oraz Piekielnego, którzy zimą opuścili klub na zasadzie transferów definitywnych.

Jeżeli chodzi o drużynę gości, to kadrę zespołu opuściło ośmiu zawodników (Łagosz, Ośliźlok, Sabiashvili, Prykhodko, Vahin, Pietrowicz, Kunat i Woniakowski), natomiast pierwszym zawodnikiem, który zasilił kadrę Unii okazał się 37 letni Łukasz Leszczyński (ostatnio LZS Piotrówka).

Do Unii dołączyli także niemalże w ostatniej chwili:

Artur Elias 👉 dołącza do Unii z II-ligowego GKS-u Jastrzębie na zasadach transferu czasowego.
Maciej Kłosek 👉 dołącza do Unii z III-ligowej Odry Wodzisław na zasadach transferu czasowego.
Jakub Przygoda 👉 dołącza do Unii z III-ligowej Odry Wodzisław na zasadach transferu czasowego.
Michał Rycka 👉 dołącza do Unii jako wolny zawodnik. Wcześniej reprezentował Unię Turza Śląska.
Bogusław Sobek 👉 powrót z wypożyczenia.
Wojciech Stępień 👉 powrót z wypożyczenia.
Mateusz Kurzanowski 👉 powrót po dłuższej nieobecności.

Dobrą wiadomością dla trenera Adriana Napierały jest fakt, że w sobotnim spotkaniu będzie mógł skorzystać z wszystkich zawodników (nikt nie pauzuje za kartki). Także i w zespole gości brak pauz kartkowych.

Sobotnie zawody poprowadzi trójka sędziowska w składzie:

Jakub Tekieli (Zabrzeg),
Mateusz Nowak (Andrychów),
Rafał Choszczyk (Czechowice-Dziedzice).

 

Pierwszy gwizdek sędziego już jutro, 11 marca, o godzinie 15:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców do wspierania drużyny w walce o ligowe punkty. W tym miejscu dziękujemy za dotychczas otrzymane od Was wsparcie i liczymy na to, że w będziecie nadal z nami.