Po kilku miesiącach przerwy piłkarze klasy okręgowej wracają na boiska. W najbliższy weekend odbędzie się 16 kolejka rozgrywek, w ramach której MKS Lędziny zmierzy się z BKS Stal Bielsko-Biała (sobota 15.00). Niestety, tym razem nie możemy zaprosić Państwa na to spotkanie, gdyż – na wniosek Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu, po przeprowadzonej na obiekcie wizytacji – odbędzie się ono bez udziału publiczności, co potwierdził także Podokręg Bielsko-Biała w stosownym komunikacie. 

„Komisja ds. Rozgrywek na wniosek MKS Lędziny oraz pisma Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu podjęła decyzję, że mecz w Lędzinach z BKS Stal Bielsko Biała odbędzie się 19 marca 2022 r. o godz. 15,00 bez udziału publiczności.”

Takich przeszkód nie będzie już za tydzień, gdy o godzinie 16.00 zmierzymy się z OKS ZET Tychy.

O zmianach kadrowych w zespole pisaliśmy przed tygodniem, w zasadzie są one kosmetyczne. Trener Adrian Napierała w jutrzejszym spotkaniu nie będzie mógł skorzystać z Krzysztofa Józefusa, który musi odpokutować jeszcze jeden mecz kary za wykluczenie w listopadowym meczu z BTS Rekord II. Podobnie, w MKS nie zobaczymy jeszcze awizowanego wcześniej zawodnika, którego sprawa przynależności klubowej jest w toku weryfikacji. Pozytywnym aspektem jest powrót do gry kontuzjowanego Mateusza Wójcika, którego nie mogliśmy oglądać w ostatnich spotkaniach rundy jesiennej.

Przypomnijmy, iż po rundzie jesiennej MKS jest wiceliderem rozgrywek gromadząc na swoim koncie 39 punktów (bramki 53-11). Najbliższy rywal MKS-u, BKS Stal plasuje się w strefie spadkowej ze skromnym dorobkiem 9 punktów i bilansem bramkowym 21-36. Warto wspomnieć, że zespół gości w tym roku obchodzi stulecie istnienia i choćby z tej przyczyny w Bielsku-Białej z pewnością będą chcieli uniknąć degradacji zasłużonego Klubu. Odnotujmy, że w pierwszym meczu obu zespołów rozegranym 1 września ubiegłego roku MKS zwyciężył na wyjeździe 3:0 po golach Śliwy, Rzepy i Wójcika.

Zespół trenera Juraja Dancika w ostatnim spotkaniu kontrolnym zremisował z GLKS II Wilkowice 1:1 grając w składzie: Syc – Kalamus, Małaczek, Dziadek, Mieszczak, Tyrna, Waleczek, Jura, Adamus, O. Tański, Borutko oraz Miłkowski, Polański, Ziółkowski, Zavadka.

Spotkanie poprowadzi: Sebastian Balon (Podokręg Rybnik).

Ze spotkania od godziny 15.00 przeprowadzimy tekstową transmisję na żywo na www.mksledziny.pl.

Plan 16 kolejki przedstawia się następująco:

KS Bestwinka ZET Tychy 20 marca, 15:00
MKS Lędziny BKS Stal Bielsko-Biała 19 marca, 15:00
Piast Gol Bieruń Czarni Jaworze 19 marca, 15:00
LKS Łąka (k. Pszczyny) GLKS Wilkowice 19 marca, 15:00
LKS Studzienice LKS Wisła Wielka 19 marca, 15:00
Ogrodnik Cielmice (Tychy) JUW-e Jaroszowice (Tychy) 19 marca, 15:00
Pasjonat Dankowice GTS Bojszowy 19 marca, 15:00
Rekord II Bielsko-Biała Iskra Pszczyna 20 marca, 15:00