Ostatnim ligowym akcentem sezonu 2023/2023 – z udziałem drużyny MKS-u Lędziny – w IV lidze (gr. II) będzie jutrzejszy (10.06.) mecz 30 kolejki pomiędzy drużyną trenera Adriana Napierały, a Orłem Łękawica. Spotkanie zaplanowano na godzinę 15.00.

Trener Napierała podsumowując ostatni mecz GKS II Tychy, nawiązał już do całych rozgrywek:

„Wynik wskazuje na łatwe zwycięstwo gospodarzy, ale tak wcale nie było. Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie, gdzie tworzyliśmy sobie sytuacje w posiadaniu i budowaniu, również to dobrze wyglądało. Przeciwnik wykorzystał momenty słabości i błędy indywidualne moich obrońców. Tyszanie mało byli pod naszym polem karnym, ale jak już podjechali to zdobywali bramkę, a na tym polega gra w piłkę nożną i dlatego oni dopisują sobie 3 punkty.

Inne wyniki ułożyły się korzystnie dla nas i mamy już utrzymanie jako beniaminek z problemami organizacyjno-finansowymi oraz z mało liczną kadrą, bo w zimie pięciu zawodników straciliśmy z różnych względów, a nikt nie doszedł. Utrzymanie w 4 lidze traktuję jako większy sukces. niż awans do niej. Oczywiście bez zawodników, którzy byli w to mocno zaangażowani, by się nie udało i dlatego to jest ich sukces.”

Lędzinianie, po zagwarantowaniu sobie utrzymania (XIII miejsce w tabeli, 32 punkty) zmierzą z zespołem trenera Tomasza Fijaka, który z dorobkiem 41 punktów plasuje się na IX miejscu w ligowej tabeli.

Czy na zakończenie rozgrywek naszej drużynie uda się zrewanżować za jesienną porażkę 0:1?

Pauzy kartkowe: Krzysztof Józefus (MKS Lędziny).

Mecz poprowadzi, jako arbiter główny: Rafał Rokosz z Siemianowic Śląskich (na liniach asystenci Krzysztof Sikora, Marcin Rosicki).

Podziękujmy piłkarzom za ten miniony już sezon w trakcie ostatniego spotkania!