Już dziś o 15.00 drużyna żaków MKS-u domowym pojedynkiem z Chrzcicielem Tychy zainauguruje piłkarski weekend. A co czeka nas poza tym?

Jutro, także w Lędzinach i również o 15.00 trampkarze starsi zmierzą się z Czaplą Kryry. Zespół Wiesława Szwarockiego po czterech meczach jest liderem tabeli i będzie walczył o umocnienie się w fotelu lidera.

W sobotę o godzinie 16.00 czeka nas mecz pierwszej drużyny z liderem z Suszca. Spotkania z Krupińskim zawsze należą do bardzo ciekawych i nie inaczej będzie tym razem. Gdyby ten mecz odbywał się w Suszcu, można by było powiedzieć, że zapewne wygramy – na tamtejszym boisku w ostatnich 3 meczach zwyciężał MKS. W Lędzinach w zeszłym sezonie padł bezbramkowy remis. Dwa sezony temu gorą byli goście, którzy zwyciężyli 3:1. Mecz z Krupińskim będzie zapewne najtrudniejszym w tym sezonie, goście jak dota 7 meczów wygrali, a jedyną ekipą która urwała Krupińskiemu punkty był GKS II Katowice (remis 1:1). Kluczem do dobrego wyniku może być zatrzymanie liderów ekipy Janusza Pancera: Kusia (7 goli w sezonie) i Winklera (8 goli jak dotąd). Ten pierwszy pauzował w ostatniej kolejce za 4 zółte kartki i teraz już zagra. W MKS-ie z powodu czerwonej kartki w Imielinie nie zobaczymy Karlika. Reszta zawodników będzie do dyspozycji Marcina Polarza.

W niedzielę o godzinie 11.00 z tym samym rywalem zmierzą się liderujący w Tyskiej Lidze juniorzy. Po czterech wygranych mają już 5 punktów przewagi nad wiceliderem i będą szukali kolejnych punktów, które być może pozwolą drużynie Kazimierza Rozmysłowskiego jeszcze bardziej odskoczyć rywalom w wyścigu o tytuł mistrza.