Po dwóch z rzędu wygranych meczach, dobrą passę juniorów MKS Lędziny przerywa ZET Tychy wygrywając wysoko w niedzielnym meczu ligowym, bo aż 6:2 (0:1).
„Do przerwy to my prowadziliśmy 1:0, lecz dobra gra przeciwników i fatalne decyzje sędziego przesądziły o takim, a nie innym wyniku. Braki kadrowe i brak kluczowych zawodników również się przyczyniły do końcowego rezultatu.
W 34 minucie rozgrywamy aut na lewej stronie, po którym pada bramka. Chromik celnie podaje do Firleja, który strzałem z 16 metrów trafia w prawe okienko bramki, która daje nam prowadzenie.
Po rozpoczęciu drugiej połowy błyskawicznie tracimy bramkę. Cudowny strzał z prawej strony, po dobrym rozegraniu ZET-ki ląduje w siatce.
Chwilę po straconej bramce wyszliśmy ponownie na prowadzenie. W 51 minucie w polu karnym zostaje sfaulowany Spyra. Do rzutu karnego podchodzi Kuzak i pewnie strzela w lewy dolny róg bramki.
ZET-ka wyrównuje bramką po rzucie wolnym. Rywal ucieka naszym obrońcom, strzela w bramkarza, a jego kolega z zespołu zdobywa niesłuszną bramkę po dobitce. Sam trener przeciwnej drużyny się dziwił, że nie odgwizdano spalonego. W tym momencie straciliśmy całkowicie kontrolę nad meczem.
Trzecia bramka dla przeciwników to strzał z przed pola karnego pod poprzeczkę. Czwarty gol padł ponownie po stałym fragmencie gry i ponownie z ewidentnego spalonego, a piątą bramkę tracimy ponownie po dobitce rywali.
Ostatnia bramkę przeciwnicy strzelają po dograniu na przedpole, gdzie stoi niekryty zawodnik ZET-ki i pakuje piłkę do siatki.”
Następny mecz rozegramy z liderem ligi (Siódemka Tychy) w piątek 2 października o godzinie 16:30 na ul.Stadionowej 1. W okresie przedsezonowym pokonaliśmy Siódemkę 5:3, mamy nadzieję że scenariusz się powtórzy i znowu wygramy.
ZET Tychy 6:2 (0:1) MKS Lędziny
Bramki: Firlej ⚽ (Chromik 🅰️), Kuzak ⚽ (rzut karny).
Skład juniorów: Popiela – Żogała, Skitek, Jacek, Chromik, Kuzak, Firlej, Ścierski, Śmigowski (Śmiłowski), Spyra, Zawodny.
Wyniki pozostałych drużyn:
LKS Wisła Wielka 6:2 Czapla Kryry
UNIA/PIAST Bieruń 4:0 JUW-e Jaroszowice
Siódemka Tychy 10:1 LKS Studzienice
Zdjęcia za profilem FB: ZET Tychy (autor. Hanna Potrawa).