Po wycofaniu się Unii Książenice z rozgrywek IV ligi jej miejsce w 32-drużynowej stawce na sezon 2022/23 zajmie Unia Rędziny. Na wskutek powyższych decyzji Zarządu ŚLZPN, MKS Lędziny został przesunięty do grupy II w miejsce zespołu z Książenic.

W związku z tym z przesunięciem korektom uległy też składy grup. W Grupie I grać będą: Ruch Radzionków, Rozwój Katowice, MKS Myszków, JSP Szczakowianka, Unia Dąbrowa Górnicza, LGKS 38 Podlesianka Katowice, Warta Zawiercie, Unia Kosztowy, Śląsk Demarko Świętochłowice, Szombierki Bytom, Przemsza Siewierz, Piast II Gliwice, Drama Zbrosławice, KOS Victoria 1922 Częstochowa, Zagłębie II Sosnowiec i przywrócona do gry w IV lidze Unia Rędziny.

W Grupie II wystąpią natomiast: GKS II Tychy, Decor Bełk, Unia Turza Śląska, MRKS Czechowice-Dziedzice, Kuźnia Ustroń, LKS Czaniec, Orzeł Łękawica, Spójnia Landek, Drzewiarz Jasienica, ROW 1964 Rybnik, TS Podbeskidzie II, Polonia Łaziska Górne, Gwarek Ornontowice, Unia Racibórz, Błyskawica Drogomyśl i przesunięty z Grupy I MKS Lędziny.

za www.slzpn.pl