W sobotnie popołudnie nasze rezerwy czekał wyjazdowy mecz z Czarnymi Piasek. Mimo drobnych kłopotów kadrowych nasza dwójka wygrała 2:1 (1:1) i wróciła do Lędzin z 3 punktami. 

Spotkanie zapowiadało się ciekawie, bowiem poprzedni mecz w rundzie jesiennej przyniósł nam remisowy rezultat 1:1. Równo przed meczem było także w tabeli, obie drużyny uzbierały po 25 punktów (rezerwy czeka jeszcze jeden mecz zaległy, z powodu pauzy w 17 kolejce). Zatem zwycięstwo nad Czarnymi pozwoliło nam przeskoczyć ich w tabeli o jedną lokatę z jednym meczem w „zapasie”. W rezerwach z przyczyn prywatnych zabrakło kapitana oraz lidera środkowej części boiska Marcina Majera, natomiast z powodu drobnej kontuzji zagrać nie mógł najlepszy strzelec drużyny Adam Adamus.

Mecz rozpoczął się spokojnie dla obu ekip, pierwsze minuty posłużyły temu aby wybadać przeciwnika. Brakowało groźnych sytuacji. To gospodarze jako pierwsi postraszyli strzałami z dystansu.  Pewnie w bramce sprawdził się Sitarz, który nie dał się zaskoczyć. Jedna z pierwszych groźnych okazji naszej drużyny, Krakowiak ścina w pole karne podaje do włączającego się w akcję ofensywną Smazy, ten uderza piętą jednak bramkarz gości nie daje się zaskoczyć i łapie piłkę.

Prowadzenie dał nam szybko rozegrany stały fragment gry, który zaskoczył Czarnych. Do rzutu rożnego podchodzi Drążek, dostrzega na wolnej pozycji w polu karnym Gizę i zamiast wrzutki szybko podaje zanim rywale zdążyli się ustawić, Giza przyjmuje piłkę na 10 metrze i mocno uderza w długi róg bramki gospodarzy, piłka wpada tuż przy słupku nie dając szans bramkarzowi.

Prowadzenie nie trwało jednak długo, po zdobytym golu nasza defensywa nieco się rozluźniła a to pozwoliło przeciwnikom na wyrównanie. Wrzutka w pole karne z lewego narożnika, z piłką „o włos” mija się Dominiec i w zamieszaniu podbramkowym nabity zostaje Mielec, piłka wpada do bramki po przypadkowym samobójczym golu.

W końcówce pierwszej części gry przed szansą ponownego objęcia prowadzenia staje Drążek, podanie Klimzy na wolne pole, skutecznie utorowało drogę naszemu skrzydłowemu, jednak strzał Drążka minimalnie niecelnie mija bramkę gospodarzy. Zatem do przerwy wynik remisowy 1:1.

W drugiej połowie nie brakowało błędów, jednak minimalnie to zespół Lędzińskich rezerw przeważał. Rzut wolny w okolicach 20 metra przed polem karnym Czarnych. Janik podchodzi do rzutu wolnego i uderza bezpośrednio na bramkę, piłka trafia w poprzeczkę i ratuje gospodarzy.

W odwecie po błędzie w środku defensywy przed szansą oko w oko z bramkarzem Lędzin staje napastnik Piasku, jednak próba przelobowania Sitarza, mija bramkę. Zmiennicy zrobili robotę. W drugiej części gry na boisku pojawili się rezerwowi Rozmus oraz Gaweł. Juniorzy MKS’u po dwójkowej akcji przynieśli nam zwycięstwo. Rozmus wrzuca z prawej strony do kompletnie nie krytego w polu karnym Gawła, ten uderza z powietrza w prawą stronę bramki i zdobywa zwycięskiego gola.

Mimo dobrego wyniku w końcówce nie brakowało nerwów, zespół gospodarzy coraz śmielej atakował naszą bramkę i za wszelką cenę starał się zdobyć gola. Liderem w defensywie znów okazał się być grający na „6-tce „Dominiec, który raz po raz skutecznie niwelował zagrożenie i pozwalał odetchnąć Lędzińskiej defensywie.

Mimo dobrej gry gospodarzy i dość wyrównanego meczu udaje nam się utrzymać zwycięski rezultat i wrócić do Lędzin z 3 punktami.

MKS II Lędziny 2:1 (1:1) Czarni Piasek 

Strzelcy: Giza 34’⚽, Gaweł 81’⚽ – Mielec 37’⚽(sam.)

Przy golach asystami popisali się Drążek 🅰️ oraz Rozmus 🅰️.

MKS II: Sitarz – Smaza, Mielec, Karkoszka, Giza (🔁70′ Rozmus), Dominiec, Klimza, Janik, Drążek, Krakowiak (🔁73′ Gaweł), Gierczak.

kartki:

-żółte: Smaza 83′

W innych meczach 18 kolejki (8-9 maja):

Fortuna Wyry 3:2 Gol Bieruń

LKS Mizerów 1:7 LKS II Goczałkowice Zdrój

LKS Wisła Mała 4:2 UKS Warszowice

GTS II Bojszowy 2:2 Tysovia Tychy

LKS II Gardawice 0:0 Niepokorni Orzesze

Nadwiślan Góra 0:4 Pniówek II Pawłowice

Czułowianka Tychy – pauza

W następnej kolejce (12 maja), czyli już w przyszłą środę Lędzińskie rezerwy czeka trudny mecz z Wisłą Małą. Nasz przyszły przeciwnik obecnie zajmuje 3 miejsce w tabeli i zawsze był dla nas niewygodnym rywalem. 

Zdjęcia za uprzejmością portalu:

Żródło: https://groundhopping-doncarlos1981.blogspot.com/2021/05/czarni-piasek-mks-ii-ledziny-klasa-b.html?m=1&fbclid=IwAR1R5wSZAXK8YRfDP5S5jUnJuXSV2x5ikVH9wGHkSA4ltcBflj8mFFX9kJk

Inne zdjęcia: