Kiepskim widowiskiem uraczyli kibiców gracze MKS-u i Stali Chełm Śląski. Nie dość, że  sympatycy obu klubów nie zobaczyli goli, to naprawdę ciężko będzie wskazać dużą ilość sytuacji, w których obie ekipy mogłyby w ogóle pokusić się o tą jedyną – zwycięską bramkę. Mecz rozczarował i zakończył się sprawiedliwym podziałem punktów.

Gdyby jednak próbować szukać ekipy bardziej rozczarowanej, to chyba jednak należy wskazać na gości, którzy stworzyli groźniejsze akcje pod bramką MKS-u. Nie było ich wiele, ale przykładowo takiej okazji jak Jarosław Luty w 72 minucie gracze MKS-u nie mieli. Napastnik gości uwolnił się wtedy spod opieki obrońców, wpadł w pole karne i uderzając po długim słupku minimalnie chybił. Kilkadziesiąt sekund później tylko ofiarna interwencja Polarza na 6 m pomogła zablokować uderzenie Klepki. Warto jeszcze wspomnieć o akcji z 23 minuty, kiedy Luty wychodził sam na sam z Gąsiorem, ale został powstrzymany faulem przez Szeremetę, który następnie po przepychankach z napastnikiem gości otrzymał żółtą kartkę. Wydaje się jednak, że ekstraklasowy sędzia dobrze zinterpretował tą sytuację, choć pewnie nie jeden arbiter wyciągnąłby czerwoną kartkę. To goście posiadali w pierwszej części gry optyczną przewagę i kilkakrotnie groźnie było pod bramką Gąsiora, zwłaszcza po stałych fragmentach gry.

W drugich 45 minutach gra już się wyrównała, ale MKS nie miał dziś atutów w ofensywie. Pierwszy celny strzał Karlika z 34 minuty, uderzenie Matyska z 52 z rzutu wolnego były odpowiednio zbyt łatwe do obrony oraz minimalnie niecelne. Gdy wreszcie Gardawskiemu w 66 minucie udało się uciec obrońcom, akcję przed polem karnym faulem zatrzymał Adam Drozdek. Niewiele brakowało, by szczęście od MKS-u odwróciło się w 90 minucie, ale zabawa Bednarka w polu karnym zakończyła się na szczęście lekkim uderzeniem napastnika gości w światło bramki, które Gąsior bez problemu wyłapał. I tak, derbowy pojedynek – bez większych emocji – przeszedł do historii.

MKS: Ł.Gąsior, Bednarek, Szeremeta, Karlik, M.Roszak, Mikolasz (Polarz 46), Śliwa, Czarnecki (G.Kostrzewa 46), Matysek, Samek (Brona 80), Gardawski

Stal: Broncel, Kotwicki (Guzik 59), Granatyr, Witek, Klepka, Drozdek, Kubara, Orlicki, Kubicki, Luty, Wlazło

żółte kartki: Szeremeta, G.Kostrzewa, Samek – Drozdek

W innych meczach:

Iskra – Czarni 1:0 (Duda)

Kosztowy – Łąka 2:1 (Tracz, Wendreński – Puchała)

Sokół – Leśnik 2:0 (Pałka, Pawłowicz)

Bełk – GKS II 0:2 (Sroka, Marek)

Unia B.S. – Pogoń 1:1 (Żukowski – Uniejewski samobójcza)

Concordia – Tempo 4:1 (Boroń 2, Kozdroń, Wieliczko – Maszka)

Znicz – Krupiński 0:3 (Kuś, Winkler, Furlepa)