Na tarczy powróciła z Lędzin drużyna KS-u Bestwinki, która przez długi czas spotkania dotrzymywała kroku faworyzowanym gospodarzom. W MKS ojcem zwycięstwa 2:0 (0:0), i zaraz chyba jedynym piłkarzem z pola (oprócz świetnego Kuchty), które można pochwalić za występ był Tomasz Nowicki. Lędzinianie rozegrali słabe spotkanie i  niewiele brakowało, do tego by zdekompletowani przez kartki, choroby i urazy goście wywieźli z Lędzin choć punkt.

W pierwszej połowie goście byli bliscy pokonania Mariusza Kuchty, który świetnie interweniował po uderzeniach Tymoteusza Zosuła oraz Bartosza Adamowicza z rzutu wolnego. Gospodarze również mieli swoje okazje, a po jednej z nich Dominika Chmielniaka po strzale Bartosza Suszka uratował słupek, a dobitkę Kostrzewy lepiej pominąć. Po kwadransie Ingram przestrzelił z 7 m, po indywidualnej akcji Suszek trafił w boczną siatkę.

Złudzeń gości na dobry wynik pozbawił rezerwowy Tomasz Nowicki, który kilka minut po pojawieniu się na boisku dwukrotnie znalazł sposób na pokonanie Chmielniaka. W 62 minucie, po wrzucie piłki z autu i gapiostwie obrońców gości, pokonał Chmielniaka po raz pierwszy strzałem z 12 m prawą nogą, a cztery minuty później, w zamieszaniu podbramkowym, po wrzutce z rzutu rożnego, wykazał się największą przytomnością umysłu i umieścił piłkę w bramce po raz drugi, tym razem strzelając z podobnej odległości, lecz lewą nogą. Dalszych okazji po stronie MKS nie brakowało, ale uderzenie Ingrama przeszło wzdłuż bramki, Kostrzewa nie trafił do pustej bramki, a Śliwa trafił w poprzeczkę. W końcówce spotkania goście byli bliscy zdobycia bramki kontaktowej, ale uderzenie Zosuła, z najbliższej odległości, kapitalnie obronił Kuchta.

MKS: Kuchta – Kut, Józefus, Ingram, Piekielny, Zygma (Krakowiak 82), Śliwa, S.Rzepa, Suszek (Nowrocki 72), Malicki (Nowicki 55), G.Kostrzewa.

żółta kartka: Rzepa.

W innych meczach:

BTS Rekord II – Studzienice 2:2 (1:1) Grączek 43, Guzdek 68 – W.Janosz 30, Pęszor 51

Czarni – BKS Stal 1:4 (1:3) Kołodziej 44 – Pilch 11,38, Bąk 35, Gala 75

Bestwina – Ogrodnik 3:0 (1:0) Skęczek 16k., Włoszek 51,56

Sokół – Łąka 2:2 (0:2) Krawczyk 64,80 – Szandurski 5, Kraus 30

Wisła Wielka – Piast 3:0 (1:0) Ploch 31, Gołek 56k., Kotas 90

MRKS II – Rudołtowice-Ćwiklice 1:2 (1:1) Żemła 45 – Lubecki 9, Kremza 48

Iskra – Pasjonat 16.11

Zdjęcie głowne, za profilem fb KS Bestwinka.