MKS Lędziny pewnie pokonał Wyzwolenie Chorzów 6:0 (2:0) i zapewnił sobie awans do IV ligi! Wśród piłkarzy i sztabu MKS trwa zwycięska feta. Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek Lędziny wyprzedzają o 8 punktów Goczałkowice i o 9 oczek Łąkę. Ostatnim sezonem, w którym MKS grał w IV lidze był sezon 2004/2005. 

MKS Lędziny – Wyzwolenie Chorzów 6:0 (2:0)

Choć goście rozpoczęli bez bojaźni i kilka razy groźnie podeszli pod pole karne MKS, to zwycięzca w tym meczu mógl być tylko jeden. Lędzinianie świadomi szansy jaka się otwarła, przejęli inicjatywę i z biegiem czasu punktowali rywala, zbliżając się do mistrzowskiej fety.

Wynik otworzył Kozok, który po pierwszej zmarnowanej okazji, nastawił celownik i po przejęciu piłki przez Stworzyjana, rozegraniu do Augustyniaka i dograniu przed bramkę, pewnie trafił. Jeszcze przed przerwą z woleja poprawił Ingram, wykorzystując dokładną centrę Śliwy. Po zmianie stron i stałym fragmencie gry defensor gości pechowo interweniował nie dając szans swojemu bramkarzowi. Następnie, Kozok trafił głową w długi róg po dośrodkowaniu Frąckowiaka, a po faulach w polu karnym najpierw Śliwa (po faulu na Frąckowiaku), a potem Stworzyjan (faul na N.Nagim) pewnie wykorzystali rzuty karne, pokazując tym samym… Griezmannowi i Juanfranowi, jak się powinno strzelać:)

A potem był już szampan, śpiewy, gratulacje, podziękowanie dla kibiców.

Redakcja ze swojej strony przekazuje gratulacje od trenera LKS-u Łąka Bronisława Loski, który pogratulował całej drużynie, życząc sukcesów w IV lidze.

Bramki: Kozok 25,67, Ingram 42, Śliwa 71 k, Stworzyjan 85 k., samobójcza 49.

MKS: Kwiatkowski (Piasecki 77) – Bednarek, Uniejewski, Masternak, M.Roszak, Śliwa, Augustyniak (Duda 46), Kozok (N.Nagi 68), Ingram, Stworzyjan, Frąckowiak (M.Nagi 80).

Wyzwolenie: Widera – Gladkowski, Grabowiec (Piwowarczyk 46), Kaczmarczyk, Kopystynskij (Okwieka 68), Krotofil, Maciejewski, Markosyan, Serafin, Skoczylas, Śróda (Doza 68).

żołta kartka: Krotofil (Wyzwolenie).

Kilka akcji, bramek i feta:)