Dwoma piątkowymi spotkaniami rozpoczęła się ostatnia jesienna seria spotkań w IV lidze grupie II, w ramach której MKS w dniu jutrzejszym (12.11.) zmierzy się w Łękawicy z Orłem. Początek spotkania z sąsiadem tabeli na boisku przy ul. Sportowej 5 zaplanowano na godzinę 13.30.

Orzeł jak dotąd w 14 spotkaniach, zdobył – analogicznie jak MKS, 17 punktów (za 5 zwycięstw, 2 remisy, przy 7 porażkach). Dodatkowo, legitymuje się niemalże identycznym bilansem bramkowym 22-28. Orzeł na szczeblu IV ligi występuje od trzech sezonów, w poprzednim sezonie zajmując VIII miejsce w rozgrywkach, a w rozgrywkach AD 2020/2021 finiszując na XIII pozycji.

Sytuacja w dolnej części tabeli jest tak zagmatwana, iż każda zdobycz punktowa jest na wagę złota. W grupie II każdy może zapunktować z każdym, a zespoły które dobrze zaczęły sezon ostatnio mocno rozczarowują (np. Podbeskidzie II). Wiadomo już, iż ostatni zespół tabeli zakończy jesień z 13 punktami, nawet więc dorobek 17 czy 18 punktów nie pozwoli zimą spać całkiem spokojnie. Czy po dwóch wygranych – ze Spójnią i GKS II – MKS po raz trzeci sięgnie po komplet punktów?

Do rozegrania pozostanie jeszcze zaległy mecz LKS-u Czaniec z Podbeskidziem II (zaplanowany na 19.11.)

W MKS-ie brak pauz kartkowych, nie zespole trenera Marcina Osmałka nie zagra natomiast Mateusz Widuch.

Spotkanie poprowadzi, jako arbiter główny, Wojciech Szczurek z Buczkowic.

Serdecznie zapraszamy!

W dzisiejszych meczach:

Kuźnia – Spójnia 3:1 (2:0) Pietraczyk 5,12, Fiedor 52 – Rutkowski 54k.,

Unia Turza Śląska – Drzewiarz 2:0 (1:0) Staniczek 45, Musiolik 73k.

Zagrają ponadto:

GKS II Tychy Unia Racibórz
Gwarek OrnontowiceLKS Czaniec
ROW 1964 RybnikBłyskawica Drogomyśl
MRKS Czechowice-DziedzicePolonia Łaziska Górne
KS Decor BełkPodbeskidzie Bielsko-Biała II

Zespół rezerw zakończy rundę jesienną niedzielnym (13.11.) wyjazdowym meczem z Niepokornymi Orzesze (godz. 13.00), który odbędzie się na Stadionie Miejskim w Orzeszu (Bukowina).