Rozgrywki w grupie mistrzowskiej Tyskiej Ligi Juniorów wkraczają w decydującą fazę, a pierwszym etapem decydującej batalii o tytuł najlepszej drużyny w Podokręgu Tychy był dzisiejszy pojedynek z JUW-e. Tylko ewentualne zwycięstwo przedłużało szanse drużyny Wiesława Szwarockiego na końcowy tryumf.

Pierwszy krok został uczyniony, bowiem MKS zwyciężył 6:0, po dwóch golach Krawczyka, dwóch Woźniaka oraz pojedynczymi trafieniami Nowrockiego i Szprengla.

MKS: Czyżnik, Kozłowski, Mielec, Czudaj, Mróz, Białorucki, Hudy, Woźniak, Szprengiel, Krawczyk, Szweda oraz Wróbel, Nowrocki, Giza.

żółta kartka: Mróz

W drugim spotkaniu: LKS Rudołtowice Ćwiklice – UKS Czapla w Kryrach : .

30 maja o godzinie 11.00 juniorzy rozegrają w Studzienicach najistotniejsze dla układu sił spotkanie z LKS Studzienice. Tylko zwycięstwo pozwoli im przeskoczyć w tabeli drużynę LKS-u i do ostatniego pojedynku z Czaplą Kryry przystępować w roli lidera tabeli.